Czy rodzimy się optymistami?

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2014 11:00
Co to jest optymizm? Coś wrodzonego? Coś z wychowania? Czy jesteśmy optymistami lub pesymistami zawsze, czy zależy to od sytuacji albo okresu życia? Jak pesymizm wpływa na podejmowane przez nas decyzje? Czy opłaca się być tylko optymistą, jak radzą poradniki, czy pesymizm też ma swoje zalety?
Czy rodzimy się optymistami?
Foto: Glow Images/East News

Dużo pytań, na szczęście mamy komu je zadać. Naszym gościem będzie prof. Dariusz Doliński z wrocławskiej SWPS.

A po północy jak zwykle - Ola Opala przedstawi nam czlowieka, który wiele potrafi, Arek Willman zaprosi do Koszalina, a Studio Reportażu i Dokumentu zaproponuje swój reportaż. Zapraszam optymistów i pesymistów na audycję "Na cztery ręce" - w poniedziałek, 8 września, o godz. 23.00.

(kul)

Zobacz więcej na temat: Czwórka psychologia
Czytaj także

Czy cukierkami można się upić?

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2014 18:25
Po wypiciu alkoholu, i to nawet w najmniejszej ilości, nie siada się za kierownicą! Ale co zrobić, kiedy tuż przed podróżą zjadło się czekoladki nadziewaną likierem?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Najniebezpieczniejszy zawód świata - poławiacz krabów

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2014 18:00
W grupie jest raźniej, pod warunkiem, że jej członkowie dogadują się ze sobą i współpracują. Psycholog Tomasz Kozłowski od lat zajmuje się realizacją programów, których głównym celem jest poprawa funkcjonowania zespołów. Swoimi doświadczeniami dzielił się m. in. z poławiaczami krabów - czyli ludźmi uprawiającymi najniebezpieczniejszy zawód świata.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wojna zostawia w mózgu nieodwracalne ślady

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2014 15:07
Zespół stresu pourazowego, czyli angielskie PTSD (Post Traumatic Stress Disorder) to schorzenie, które niezwykle często dotyka osoby, które doświadczyły koszmaru wojny. Najczęściej są to żołnierze. Dla wielu z nich powrót z miejsc konfliktów nie oznacza wcale powrotu do życia, a początek mentalnego piekła.
rozwiń zwiń