Na naszej antenie zabrzmiał set didżejski Ernesto Ferreyry. Hubert Augustyniak zaprezentował także wywiad z Gillesem Petersonem.
Z ikoną BBC Radio 1 rozmawiała Ewelina Grygiel. W swoich audycjach Peterson promuje nowe trendy w muzyce i wpływa na globalne gusta już od kilkunastu lat.
- Uważam się za szczęśliwego faceta, ponieważ mam program w BBC, który jest transmitowany w Zjednoczonym Królestwie i na cały świat za pomocą internetu. W mojej audycji gram bardzo zróżnicowaną muzykę, można tam znaleźć wszystko co związane z muzyka taneczną. Staram się łączyć przeróżne style - mówi w wywiadzie dla Czwórki.
Różnorodność i najświeższe wydawnictwa na świecie to synonimy Gillesa Petersona. Jako szef wytwórni muzycznych wydawał takich artystów, jak Brand New Heavies, Jamiroquai, MJ Cole, 4 Hero czy Ben Westbeech. Jako autor ma na koncie serie kompilacji, w tym m.in. "Worldwide Programme", "Eclectic Sessions", "Brownswood Bubblers" czy "Brownswood Electr*c".
Peterson przyznaje, że nie boi się podejmować ryzyka promując nowych muzyków, czy pomagając w rozwoju muzyki alternatywnej. - W UK jest wiele świetnej muzyki i świetnych DJ-ów, którzy promują nieznane brzmienia. Dlatego tak dużo znakomitej muzyki pochodzi z Wysp - mówi.
W audycji zabrzmiały także dźwięki wyselekcjonowane przez Ernesta Ferreyrę. Pochodzący z Argentyny twórca jest członkiem wytwórni Cadenza Records, pod której szyldem tworzy brzmienia, które określa mieszanką latynoskiego groove’u i północnego minimalizmu. Wcześniej wydawał także w takich labelach, jak Musique Risquée, Cynosure, Crosstown Rebels czy kanadyjski Mutek, gdzie dostrzeżono jego talent nie tylko didżejski, ale także jako producenta. Jego płyty są wypadkową mieszaniny emocji wynikającej z ciekawości życia, a co za tym idzie, inspiracji różnymi gatunkami muzyki. Jego poszukiwania wynikają z ciągłego podróżowania. Ernesto Ferreyra mieszkał m.in. w Meksyku i Montrealu, zanim znalazł swoje miejsce w Berlinie. Te doświadczenia nie pozostają bez echa w jego muzycznych przedsięwzięciach. Grywa w najlepszych klubach: w berlińskim Watergate i Panorama Bar, tokijskim Yellow, rzymskim Spazio 900, a także w legendarnym klubie Pacha na Ibizie. Kojarzony jest również z projektu Chic Miniature, współtworzonego z Guillaume Coutu-Dumont.
W kolejnych audycjach nadamy sety takich artystów, jak: Bomb The Bass, Robag Wruhme, Shaun Reeves, Vitalic, Supermayer, Paul Kalkbrenner, Sven Väth, TeeBee czy Pan-Pot. Hubert Augustyniak zaprasza też do posłuchania wywiadów m.in. z Nu:Tone, Trentemøller’em, Loadstar, czy DJ Marky’m.
Zapraszamy!