Polska światowym centrum wyzysku i niskich płac?

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2012 18:30
60% studentów płaci za studia, 20% nie ma pracy, 60% pracuje na "umowach śmieciowych". Polska staje się światowym centrum…
Audio
  • Dyskusja o jakości pracy, oferowanej studentom i warunkach, w których zaczynają zawodowe życie

Jakie perspektywy czekają młodych po studiach? Decydenci i przedstawiciele biznesu po raz kolejny mówią nam, że jesteśmy za mało dostosowani do rynku, jednak ich perspektywa nie ma nic wspólnego z naszymi problemami.

Dlatego studenci postanowili "bić na studencki alarm" i wziąć sprawy we własne ręce.
W środę, 23 maja o godz. 18.30 w Kampusie Głównym Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28) zostało zorganizowane zgromadzenie, które było jednocześnie partycypacyjną dyskusją i protestem przeciwko "śmieciowej pracy”, "śmieciowym uczelniom” i "gospodarce opartej na biedzie”. Zorganizowano obrady, podczas których każdy mógł zabrać głos.
Na temat życia studentów i tego, czy to oni powinni naginać się do rynku pracy, czy też rynek pracy do nich, rozmawialiśmy z naszymi gośćmi - Maciejem Łapskim i Mateuszem Piotrowskim z Demokratycznego Stowarzyszenia Studentów. Posłuchaj całej rozmowy z audycji "Na cztery ręce", klikając w plik dźwiekowy.

Czytaj także

Płynne granice w "teatrze płci"

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2012 08:00
- Jeśli chłopiec zamiast żołnierzykami woli się bawić lalkami, to nie powinniśmy robić z tego hecy, tylko dać mu lalkę - mówił w Czwórce kulturoznawca Radosław Muniak.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gumy turbo i gry na Atari - Czwórka ocala od zapomnienia

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2012 20:30
Niektórzy tęsknią za studzienkami, z których na rynkach można było pić zimną wodę, inni za niektórymi budynkami, miejscami. W audycji "Na cztery ręce" udaliśmy się w podróż do najpiękniejszych momentów z przeszłości.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dlaczego zło jest pociągające?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2012 17:30
Demony, głosy, zbrodnie i... kara. Czemu interesuje nas tak bardzo zła strona ludzkiej natury? Odpowiedź zna Helena Kowalik. Posłuchaj rozmowy!
rozwiń zwiń