Psy brachycefaliczne. Jak się nimi opiekować?
Do tego dochodzi m.in. mycie psich ząbków, dzięki czemu nie mają potem kamienia nazębnego. Profesja cieszy się ogromnym zainteresowaniem. - To jednak ciężka praca, fizycznie a w salonach jest zawsze dużo sierści, co nie pozostaje obojętne dla naszego zdrowia. Czasem też przychodzą do nas zwierzęta agresywne, albo szczególnie lękliwe - tłumaczyła. Jak mówiła, jeśli chcemy otworzyć własny salon, warto znaleźć miejsce nieopodal parku, albo gabinetu weterynaryjnego. - Tam, gdzie na spacery ze swoimi pupilami wychodzą "psiarze". Jeśli do tego uda nam się zdobyć serce sąsiadów, wieść szybko się rozniesie - polecała. - Ulotki i odpowiednie działania w internecie oczywiście także nam pomogą.
Zazwyczaj rozmawiam ze zwierzętami podczas wizyt. Opowiadam im, co będę robiła, mówię nawet o pogodzie, próbuję do nich dotrzeć. Wówczas - mam nadzieję - mniej się stresują widząc np. suszarkę Karolina Mroczek
W salonie groomerskim znajduje się stół, wanna, kosmetyki, maszynka i nożyczki. To podstawowe wyposażenie. A czym jest w zawodowym slangu "szubienica"? I dlaczego w zawodzie groomera najlepiej pracuje się w parach? Co trzeba zrobić i jakie kwalifikacje należy mieć, by założyć w Polsce salon groomerski? Dlaczego otwierając taką działalność warto mieć… własnego psa i dlaczego każdy groomer powinien być także dobrym behawiorystą? O tym w nagraniu audycji.
***
Tytuł audycji: Dajesz radę
Prowadzi: Dominika Klimek
Data emisji: 11.10.2018
Godzina emisji: 14.15
kd/ac