Lokum dla studenta w czasach pandemii
- W tym roku warto za pisanie pracy zabrać się wcześniej - tłumaczyła Justyna Pokojska, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego. - Warto też wybrać taki temat, z którym poradzimy sobie samodzielnie, bo nie ma właściwie możliwości bezpośrednich - poza internetem - konsultacji - podkreślała. - Sięgajmy po tematy nieoczywiste: o modzie, muzyce. Jeśli wybierzemy temat, który naprawdę nas interesuje, praca będzie ciekawa, a wnioski nierzadko zaskakujące.
22:33 2020_11_17-14-08-35_PR4_Studenci.mp3 Jak wybrać temat pracy dyplomowej i jak ją potem napisać? (Strefa studenta/Czwórka)
Przyszłość wielkich miast. Co się zmieni po pandemii?
- Jeśli chodzi o nauki ścisłe najczęściej tematy prac dyplomowych dobieramy do tematyki badań pracowni, którą wybraliśmy jako naszą pracownię licencjacką - mówi Adrianna Cyraniak, która pracę pisała z chemii kwantowej. Jak tłumaczyła, inspiracji można jednak szukać "na każdym kroku". - Wielu naukowców zajmuje się problemami, które bezpośrednio ich dotyczą - tłumaczyła. A jak podkreślał Radosław Lewoń, najłatwiej po prostu zapytać promotora. - Wykładowca sam zaproponuje nam jeden z tematów - mówił absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. - Pamiętajmy, że w trakcie pisania wciąż możemy zmienić zarówno temat pracy, jak i metodykę badań. Terminy są jednak ustalane przez uczelnie - mówił.
Czytaj także:
Jak tłumaczyła Adrianna Cyraniak, warto też brać udział w konkursach, organizowanych przez uczelnie, na której studiujemy. - Z reguły są tam ciekawe nagrody, bądź - na najlepszych - czekają atrakcyjne oferty pracy - mówiła Adriana Cyraniak.
***
Tytuł audycji: Strefa Studenta
Prowadzi Weronika Puszkar
Gość: Adrianna Cyraniak (Uniwersytet Gdański), Radosław Lewoń (absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu), Katarzyna Chmur (Uniwersytetu Gdański), Justyna Pokojska (promotor, socjolog, Uniwersytet Warszawski)
Data emisji: 17.11.2020
Godz. emisji: 14.05
kd