Czwórka
Karina Duczyńska 19.01.2019

Michał Kołodziejczyk: największa satysfakcja jest wtedy, kiedy jest trudno

"Zamieć" to pierwszy w Polsce 24-godzinny Górski Ultramaraton Zimowy rozgrywany na Skrzycznem w Szczyrku. Zadaniem zawodników jest pokonanie jak największej ilości pętli: Baza - Skrzyczne - Baza w 24 godziny. Każda pętla ma długość 13,5 km.

Wygra ten, komu w ciągu doby uda się zrobić najwięcej okrążeń, choć, jak przekonuje organizator, w biegu najważniejsza jest dobra zabawa. - Imprez biegowych jest w Polsce dużo. Chcemy, żeby nasza została przez uczestników zapamiętana, jako fajna przygoda - mówił organizator biegu Michał Kołodziejczyk z Fundacji Aktywne Beskidy.

- Kilka lat temu zdecydowaliśmy na zorganizowanie tego maratonu, bo naszym zdaniem na biegowej mapie Polski brakowało trasy, która byłaby dla zawodników prawdziwym wyzwaniem. "Zamieć" naprawdę daje w kość i jednocześnie przynosi na mecie dużo więcej satysfakcji - opowiadał.

Rywalizacja rozpocznie się 25 stycznia i będzie trwała 24 godziny (od godz. 13.00 do godz. 13.00).

Jak ukończyć maraton z jak najlepszym czasem? Jakie utrudnienia czekają zawodników na trasie? Czy to prawda, że to jedna z najtrudniejszych tras biegowych w Polsce i czym różni się od swojej letniej wersji - maratonu "Pozor"? Ile pętli należy przebiec, żeby bieg został uznany za zaliczony? M.in. o tym w nagraniu audycji.