Marcin Nowak 27.12.2010

"Diabły" najgorsze na Wschodzie

Piątą z rzędu porażkę ponieśli najgorsi na Wschodzie New Jersey Devils. Diabły uległy we własnej hali Toronto Maple Leafs 1:4.
hokejhokejfot. East News

Z powodu śnieżycy, która nawiedziła metropolię nowojorską, na spotkanie dotarło zaledwie około 3 tysięcy widzów. Część z nich wyszła wcześniej po informacji, że zawieszono lokalne połączenia autobusowe.

Równie mało widzów obejrzało odbywające się w tym samym rejonie spotkanie New York Islanders-Montreal Canadiens. Władze NHL odrzuciły prośby drużyny z Long Island, by przełożyć spotkanie na inny termin. Zaledwie trzy tysiące widzów obserwowało zwycięstwo gospodarzy 4:1. Dla Wyspiarzy był to czwarty triumf w ostatnich pięciu spotkaniach. Problemów z widownią nie było w St. Paul.

Przy nadkomplecie publiczności Minnesota Wild przegrali z Detroit Red Wings 1:4. Kibice jednak nie za bardzo pomagali gospodarzom, gdyż po dwóch tercjach wybuczeli swoją drużynę. Goście już wtedy prowadzili 4:0. W trzeciej tercji honor gospodarzy częściowo uratował Brent Burns. Na czele Konferencji Zachodniej Detroit o punkt wyprzedza Vancouver Canucks.

Hokeiści z Vancouver pokonali Edmonton Oilers 3:2. Zwycięskiego gola zdobył obrońca Kevin Bieksa na 24 sekundy przed końcem spotkania.

Czwarty wynik 4:1 padł w Chicago. Tamtejsi Blackhawks, obrońcy Pucharu Stanleya, pokonali Columbus Blue Jackets 4:1 i było to ich czwarte zwycięstwo z rzędu. 19. i 20. gola w tym sezonie zdobył Patrick Sharp. St. Louis Blues pokonali Nashville Predators 2:0. Oba gole zdobył David Backes, a czwarte czyste konto w tym sezonie zachował bramkarz Bluesmenów, Jaroslav Halak.

Dwa gole zdobył też kapitan Tampa Bay Lightning, Vincent Lecavalier. Drużyna z Florydy pokonała na wyjeździe Atlanta Thrashers 3:2 po dogrywce. Trzeciego gola dla Tampy zdobył wicelider punktacji kanadyjskiej, Steven Stamkos. Tampa prowadzi w Southeast Division i zajmuje 2. miejsce w Konferencji Wschodniej.

Wiceliderami dywizji południowo-wschodniej są Washington Capitals. Tym razem Stołeczni wygrali na wyjeździe z Carolina Hurricanes 3:2. Zwycięskiego gola zdobył Aleksander Owieczkin. Dla Rosjanina było to pierwsze trafienie od ośmiu spotkań.

Ottawa Senators pokonali Pittsburgh Penguins 3:1. Bohaterem spotkania był szwedzki obrońca Henrik Karlsson. Zdobył dwa gole, a przy trzecim asystował. Jedyne trafienie dla Penguins zaliczył Sidney Crosby, który punktował w 24. meczu z rzędu.

W derbach Kalifornii Los Angeles Kings pokonali Anaheim Ducks 4:1. Wszystkie gole padły w drugiej tercji, a dla zwycięzców trafiali: Wayne Simmonds, Anże Kopitar, Justin Williams i Dustin Brown.

Tylko jeden gol padł w Dallas, gdzie hokeiści Stars ulegli Phoenix Coyotes 0:1. Gola zdobył niemal dokładnie w połowie spotkania Kyle Turris.

Wyniki niedzielnych meczów ligi hokeja na lodzie NHL:

New Jersey Devils - Toronto Maple Leafs 1:4
New York Islanders - Montreal Canadiens 4:1
Carolina Hurricanes - Washington Capitals 2:3
Atlanta Thrashers - Tampa Bay Lightning 2:3 (po dogrywce)

2. Colorado 19 12 4 122 113 42
3. Minnesota 16 14 4 83 96 36