Marcin Nowak 28.12.2010

Rangersi gromią w derbach Nowego Jorku

W meczu lokalnych rywali New York Rangers pokonali New York Islanders aż 7:2. Wynik oddawał przewagę gospodarzy w strzałach - 52:20.
Rangersi gromią w derbach Nowego Jorkufot. PAP

Gospodarzom sygnał do zwycięstwa dał już w 44. sekundzie Matt Gilroy. Rozgrywający drugi sezon w NHL Amerykanin trafił w tym spotkaniu raz jeszcze. Zanim jednak to się stało, Islanders prowadzili 2:1.

Gospodarze odrobili straty w drugiej i trzeciej tercji spotkania, które wygrali łącznie 5:0. Oprócz Gilroya dobrze spisał się także Brian Boyle - gol i dwie asysty.

W derbach Kalifornii San Jose Sharks przegrali z Los Angeles Kings 0:4. Do 43. minuty spotkania był bezbramkowy remis, potem Kings zdobyli 4 gole w 16 minut. Dwa ostatnie były autorstwa Dustina Browna.

Calgary Flames pokonali Buffalo Sabres 5:2. Po bramce i asyście mieli Olli Jokinen i David Moss.

Dwa spotkania rozstrzygnęły rzuty karne. Columbus Blue Jackets pokonali Minnesota Wild 4:3. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Kyle Wilson.

Florida Panthers przegrali 2:3 z Boston Bruins. Jedyne trafienie w karnych zaliczył Blake Wheeler. Świetnie spisali się bramkarze obu drużyn. Tim Thomas z Bostonu obronił 32 strzały, a Scott Clemmensen z Panthers - 40.

Wyniki poniedziałkowych meczów ligi hokeja na lodzie NHL:

New York Rangers - New York Islanders 7:2
Columbus Blue Jackets - Minnesota Wild 4:3 (po rzutach karnych)
Florida Panthers - Boston Bruins 2:3 (po rzutach karnych)
Colorado Avalanche - Detroit Red Wings 3:4 (po dogrywce)

2. Colorado 19 12 5 125 117 43
3. Minnesota 16 14 5 86 100 37