Nowe Technologie

Technologie Microsoft w radomskich szkołach

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2012 00:00
Urząd Miasta w Radomiu i firma Microsoft podpisały umowę Education Alliance Agreement. Porozumienie to oznacza systemową zmianę w zarządzaniu oświatą w Radomiu, a także szkolenia dla dyrektorów w zakresie kierowania szkołą jako nowoczesną organizacją oraz warsztaty dla pedagogów z wykorzystania nowych technologii w nauczaniu.
Technologie Microsoft w radomskich szkołach
Foto: Glow Images/East News

 

Dzięki umowie podpisanej z Microsoft w radomskich szkołach realizowane będą cztery programy: Microsoft Office 365 for education, Partners in Learning, Microsoft DreamSpark, Microsoft Learning Suite.

 

„Radom stawia na innowacyjne nauczanie. Zastosowanie technologii Microsoft zwiększy konkurencyjność naszych szkół i przede wszystkim wpłynie na dużo lepsze przygotowanie młodzieży do kolejnych etapów ich edukacji. Nauczycielom będzie zaś dużo łatwiej przygotować uczniów do życia w społeczeństwie informacyjnym.” – powiedział Prezydent Miasta – Andrzej Kosztowniak.

 

Władze miasta dostrzegając potrzebę rozwoju nauczania stacjonarnego i on-line oraz współpracy nauczycieli i uczniów przy wykorzystaniu TIK oraz mając świadomość, że gwałtowny rozwój technologii wymaga przekształcenia nauczania, uczenia się i praktyki, wyszły naprzeciw oczekiwaniom uczniów, rodziców a także nauczycieli i rozpoczęły współpracę z firmą Microsoft w dziedzinie edukacji. Microsoft to lider w dziedzinie nowoczesnych technologii. Firma od lat aktywnie wspiera upowszechnianie wykorzystywania narzędzi informatycznych w edukacji i angażuje się w działania na rzecz rozwoju tego sektora prowadząc projekty takie jak Szkoła Nowych Technologii i Innowacyjny Nauczyciel, Innowacyjna Szkoła w ramach międzynarodowego programu Microsoft Partners in Learning realizowanego w 115 państwach.

 

„Program Partners in Learning to główny projekt wsparcia przez Microsoft pedagogów, szkół, władz w efektywnym przygotowywaniu uczniów do zaistnienia za kilka lat na rynku pracy. Jeśli edukacją zajmują się osoby, które są nie tylko przygotowane merytorycznie, ale też robią to z pasją, należy to docenić. To od nich zależy w ogromnej mierze przyszłość naszych dzieci.” – podkreśla Tomasz Kozdryk, Dyrektor Sektora Publicznego w Microsoft.

 

Jedną z radomskich szkół, która współpracuje z Microsoft i korzysta z programów skierowanych do edukacji proponowanych przez firmę jest Zespół Szkół Technicznych. Szkoła uczestniczy w programie Microsoft Partners in Learning i jest jedyną polską placówką należącą do grona 67 szkół Pathfinder z całego świata. Dzięki zawartej umowie z nowych technologii informatycznych Microsoft będą mogły korzystać wszystkie radomskie szkoły, ich nauczyciele i uczniowie. Rozpoczęta współpraca daje możliwości rozwoju nauczycieli i uczniów, wprowadzenia nowych technologii informatycznych do radomskich szkół oraz pozwoli nauczycielom w przygotowaniu uczniów do realiów życia i pracy w XXI w.

Czytaj także

Zmiany w szkołach. Komputery zamiast podręczników

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2012 20:12
Już niedługo każdy uczeń może mieć komputer z dostępem do internetu, a ciężkie podręczniki zostaną zastąpione przez wydania elektroniczne. Rada Ministrów przyjęła pilotażowy program "Cyfrowa Szkoła".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polski nauczyciel zwycięzcą światowego konkursu

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2012 00:00
Krzysztof Nowak, nauczyciel z Choszczna w województwie zachodniopomorskim, został uhonorowany tytułem Innowatora w Nauczaniu, podczas prestiżowego, IX Europejskiego Forum Innowacyjnych Nauczycieli i Szkół w Lizbonie organizowanego co roku przez Microsoft w ramach programu Partners in Learning.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Podsumowanie projektu edukacyjnego Microsoftu i WSiP

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2012 00:00
Szkoła Nowych Technologii to wyjątkowy na skalę Polski i Europy projekt edukacyjny, realizowany w ramach międzynarodowego programu Microsoft Partners in Learning obecnego w 115 krajach na całym świecie. Microsoft w ramach programu wsparcia edukacji Partners in Learning oraz Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne przeprowadziły cykl bezpłatnych konferencji i szkoleń, adresowanych do dyrektorów, nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak się robi chmurę na uczelni?

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2012 00:00
Migracja do chmury oznacza wiele korzyści - niższe koszty, łatwiejsze zarządzanie, często wyższy poziom usług. Nie zawsze jednak jest to proste zadanie. Zwłaszcza, w przypadku dużej instytucji o dwudziestoletniej tradycji. Takiej, jak Akademia Leona Koźmińskiego, która wdrożyła właśnie dla swoich 8500 użytkowników rozwiązanie Office 365.
rozwiń zwiń