Polskie Radio

Powódź w Polsce. "Raport powodziowy" na trzech antenach Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2024 20:00
W południowo-zachodniej Polsce trwa dramatyczna walka ze skutkami intensywnych opadów deszczu. Codziennie na trzech antenach: Jedynki, Trójki i Polskiego Radia 24 w godz. 12.00-13.00 oraz 16.00-19.00 emitujemy specjalny "Raport powodziowy" Polskiego Radia. 
Fala powodziowa przeszła przez Oławę
Fala powodziowa przeszła przez Oławę Foto: PAP/Maciej Kałużyński

Dwa razy dziennie, Polskie Radio prezentuje specjalne raporty, a w nich najważniejsze wiadomości związane z powodzią - informacje  o nieprzejezdnych drogach, zniszczonych mostach, a także o ewakuacji i pomocy dla poszkodowanych. 

Część dotkniętych powodzią miejsc, w których woda stopniowo opada, liczy straty. Inne oczekują na falę kulminacyjną. Na miejscu są nasi reporterzy, pokazują zmagania ludzi z żywiołem i ich walkę o przetrwanie.

W raportach rozmawiamy z ekspertami, którzy m.in. oceniają zagrożenia, radzą jak ich unikać i jak postępować po przejściu fali powodziowej. 

Patrzymy również za granicę ponieważ niż genueński spowodował powodzie w całej Europie Środkowej. Straty w regionie liczone są w setkach milionów euro. 

Raporty powodziowe Polskiego Radia>>>

Sytuację powodziową na południu kraju relacjonujemy także minuta po minucie na stronach polskieradio24.pl oraz polskieradio.pl. 

Czytaj także

Pomoc nie tylko dla ludzi. Zwierzęta w powodzi

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2024 11:47
Marta Zinkiewicz w Czwórce mówi, jak obecnie wygląda pomoc zwierzętom na terenach dotkniętych powodzią i podpowiada, na co należy zwrócić uwagę, kiedy sami tej pomocy chcemy udzielić. Do jakich służb się zwracać, jak reagować i o czym pamiętać?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Walka z powodzią. W Oławie nie zapomniano o zwierzętach

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2024 10:03
Synoptycy obserwują spadki poziomu wody na terenach dotkniętych powodzią, ale sytuacja wciąż jest bardzo groźna. Fala powodziowa dotarła już do Oławy.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sztuka w Lądku-Zdroju zniszczona przez powódź. "Będziemy budować galerię od nowa"

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2024 13:47
- Pierwsze nasze spojrzenie na Lądek to była myśl: "to katastrofa, nie odbudujemy się". Ale chwila później odmieniła wszystko. Dzwonili i pisali do nas ludzie, którzy mówili, że w tej galerii wydarzyły się rzeczy niezwykłe, ważne dla nich. Ja trzymam się tego, że jestem rzeźbiarką, moim zadaniem jest zakasać rękawy i postawić to jeszcze raz - mówiła Marzena Gawrysiak, która w trakcie powodzi straciła swoją galerię w Lądku-Zdroju.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polacy pomagają powodzianom. "Ten odruch jest zawsze bardzo silny"

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2024 15:53
Południowa Polska wciąż walczy ze skutkami powodzi. - Jeżeli Polacy budzą się do działania pomocowego, to robią to zawsze szybko i skutecznie. Ten odruch jest zawsze bardzo silny, ale na ogół krótkotrwały - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Ireneusz Krzemiński, socjolog.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Powódź niszczy domy i mieszkania. Kto może liczyć na odszkodowanie z ubezpieczenia?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2024 12:30
Południowo-zachodnia Polska walczy z powodzią, woda zalewa kolejne domy i mieszkania. - Część ubezpieczycieli zadeklarowała, że będzie wypłacać w mniejszych kwotach zaliczki na poczet ubezpieczenia, jeszcze przed ustaleniem ostatecznej wartości szkody - mówi w Programie 1 Polskiego Radia mecenas Andrzej Zaorski. Kto i kiedy będzie mógł liczyć na odszkodowanie?
rozwiń zwiń