Polskie Radio

Wideorozmowy teraz przez Facebooka

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2015 22:00
Facebook wprowadził usługę wideorozmów dla użytkowników aplikacji Messenger. Można teraz za darmo prowadzić rozmowy z osobami z całego świata.
Wirtualna rzeczywistość coraz bliżej
Wirtualna rzeczywistość coraz bliżej Foto: Pixabay

Program jest dostępny zarówno dla urządzeń z systemem Android jak i iOS.

Usługa dostępna jest w 15 krajach, w tym w Polsce. Aby móc rozmawiać, wystarczy mieć połączenie ze zwykłą siecią komórkową 3G lub Wi-Fi. Nie potrzeba też nowoczesnego smartfona z dobrymi parametrami technicznymi.

Dzięki nowej funkcji Messenger stanie się konkurencją dla usług takich jak Skype, FaceTime czy Hangouts.

Facebook zapewnia, że aplikacja komunikacyjna będzie dostosowywać parametry rozmowy (obraz, dźwięk) do jakości sieci, do której podłączony jest użytkownik. Istnieje też możliwość wyłączenia obrazu wideo, dla poprawienia jakości rozmowy.

Szacuje się, że z aplikacji Messenger korzysta na świecie 600 mln osób.

(ew/PAP)

Czytaj także

Jeden smartfon na całe życie - czy to możliwe?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 10:35
Z badań wynika, że świadomość, że nie mamy ze sobą smartfona jest dla nas równie stresująca jak... przygotowania do ślubu. Dwie trzecie ankietowanych deklaruje, że nie przeżyłoby jednego dnia bez ulubionego gadżetu. To nie przeszkadza nam jednak wymieniać modele na coraz to nowsze. Tylko czy to ma sens?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rośnie rynek smartfonów i aplikacji do nich

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2014 12:14
Jak wynika z najnowszych badań TNS Polska, w ciągu ostatnich dwóch lat liczba użytkowników smartfonów wzrosła o jedną trzecią - Te urządzenia to już nie tylko gadżety, z których korzystają młodzi ludzie, ale funkcjonalne urządzenia, ułatwiające życie dzięki różnego rodzaju aplikacjom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sąd: Apple i Samsung nawzajem od siebie kopiowały. Samsung bardziej?

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2014 07:33
Ława przysięgłych sądu w San Jose (Kalifornia) skazała Samsunga na zapłacenie Apple 119,6 mln dolarów za naruszenie jego praw patentowych przy projektowaniu nowych smartfonów.
rozwiń zwiń