Sytuacja na wschodzie - śledzimy sytuację w Ukrainie; informacje pojawiają się na bieżąco w "Aktualnościach Jedynki" oraz w pasmach publicystycznych: "Sygnały dnia", "W samo południe", "Ekspres Jedynki" oraz "Polska i świat". We współpracy z Polskim Radiem dla Zagranicy Wiadomości po ukraińsku - przez cały tydzień po godzinach: 10.00, 14.00 i 17.00.
06.00-09.00 - "Sygnały dnia" - zapraszają zapraszają Krzysztof Świątek i Daniel Wydrych
Gośćmi audycji (o godzinie 7.15) Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, (o godz. 8.15) Tomasz Siemoniak, wiceszef Platformy Obywatelskiej oraz (o godzinie 8.40) Jerzy Mazur, biskup Ełku.
09.00-12.00 - "Cztery pory roku" - zaprasza Roman Czejarek
W audycji o apelu Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, który przestrzega przed udostępnianiem w sieci filmów i zdjęć dotyczących ruchów wojsk, a przynajmniej powstrzymanie się z tego rodzaju publikacją przynajmniej o dobę. "Cisza służy powodzeniu operacji, a dzielenie się tymi danymi ułatwia wnikliwym analitykom dostęp do niepożądanych, zwłaszcza w obecnej sytuacji treści" - wyjaśnia nam płk Joanna Klejszmit, rzecznik prasowy Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.
Sprawdzimy także, czym jest dron i do jakich celów służy - o czym Juliusz Sabak i Maksymilian Dura - eksperci ds. bezpieczeństwa, wojskowości i lotnictwa z "Defence24". W obliczu wojny za naszą wschodnią granicą całkowicie nowego znaczenia i wymiaru nabiera określenie również "miasto partnerskie". Jak teraz współpraca zmieniła się w pomoc? O tym Jakub Banaszek - prezydent Chełma, a jednocześnie Prezes Stowarzyszenia Prezydentów Miast Polskich (miastami partnerskimi Chełma są Kowel i Łuck). Z kolei w rozmowie z Iriną Macko, autorką bajek i bajko-terapeutką (uchodźczynią z Tarnopola) przejrzymy wydaną przez Polskie Radio kolorowankę w języku polskim i ukraińskim, którą od poniedziałku wręczamy naszym słuchaczom. W relacjach reporterów opowiemy o mieszkance Lublina, która zorganizowała w swoim domu punkt recepcyjny dla uchodźców oraz o pracy wolontariuszy, zarówno polskich jak i ukraińskich, na jednym z warszawskich dworców. Z kolei w relacji z Łodzi powiemy o akcji pomocy dla zwierząt (także tych pochodzących z ukraińskich ogrodów zoologicznych).
13.00-15.00 - "Muzyczna Jedynka" - zaprasza Marcin Kusy
W audycji m.in. dalsza część prezentacji "Płyty tygodnia" w Jedynce - albumu Sióstr Melosik "Znam na pamięć dalszy ciąg".
19.30 - "Eureka" - zaprasza Katarzyna Jankowska
Wspomnienie profesora Mariana Zembali - jednego z najwybitniejszych polskich kardiochirurgów, który jako pierwszy w kraju przeszczepił choremu płuco-serce. Wraz z prof. Zbigniewem Religą przeprowadzał najtrudniejsze operacje serca. Podkreślał siłę empatii jako podstawowego atrybutu zawodu lekarza. Studentom mówił: "Jeżeli nie masz w sobie empatii, to broń Boże nie wybieraj zawodu lekarza czy pielęgniarki". Gośćmi audycji: prof. Andrzej Bochenek, kardiochirurg ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. Piotr Ponikowski, rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i prof. Przemysław Mitkowski, prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
LITERATURA W JEDYNCE:
10.35 - "Naszyjnik królowej" Aleksandra Dumasa. Słuchowisko z 1969 roku, w jednej z głównych ról - Jerzy Nowak.
21.45 - "Faraon" Bolesława Prusa w interpretacji Andrzeja Ferenca. Nagranie z roku 2001. Dostępne w ramach "Radiobooka".
23.50 - "Syzyfowe prace" Stefana Żeromskiego w interpretacji Krzysztofa Kołbasiuka. Nagranie z 2000 roku.
00.00-01.00 - "Nocna strefa" - prowadzą Janusz Jabłoński i Tomasz Gregorczyk
00.55-01.00 - "Przypadki słowa" / Wiesława Ptaszyk "Przenikanie" - aud. Iwony Smolki
01.00-02.00 - "Fantazja polska" (powtórzenie) - prowadzi Konrad Handschuh
Grzegorz Fitelberg - Obraz muzyczny W głębi morza, wyk. Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, dyr. Maciej Nałęcz-Niesiołowski; Karol Szymanowski - Nokturn i Tarantella op 28, wyk. Kaja Danczowska (skrzypce), Justyna Danczowska (fortepian); Zygmunt Noskowski - Poemat symfoniczny Step op. 66, wyk. Sinfonia Varsovia, dyr. Grzegorz Nowak
02.00-06.00 - "Muzyczna noc Euroradia" - prowadzi Marek Zwyrzykowski
Carl Friedrich Abel, Joseph Haydn, Johann Christian Bach, Ottorino Respighi, Giovanni Pierluigi da Palestrina, Gustav Holst, Jan van Gilse, Francois Couperin, Franz Schubert, Georg Friedrich Haendel, Edward Grieg
06.00-07.00 - "Fantazja polska" (premiera) - prowadzi Konrad Handschuh
Karol Kurpiński - Uwertura do opery Ruiny Babilonu, wyk. Orkiestra Filharmonii Poznańskiej, dyr. Łukasz Borowicz, Zygmunt Noskowski - Z życia narodu. Obrazy fantazyjne na tle Preludium A-dur op. 28 nr 7 Fryderyka Chopina, wyk. Sinfonia Varsovia, dyr. Grzegorz Nowak; Maria Szymanowska - 6 menuetów (a-moll, g-moll, Es-dur, g-moll, E-dur, d-moll), wyk. Alexander Kostritsa (fortepian)
07.00-10.00 - "Poranek Dwójki" - prowadzi Paweł Siwek
"Należę do pokolenia, dla którego wydarzenia Marca '68 roku stały się najważniejszym doświadczeniem życiowym. W znacznym stopniu ukształtowały moją świadomość polityczną i społeczną. Byłem wtedy w klasie maturalnej liceum Klementa Gottwalda, skąd wywodziła się znacząca część przywódców buntu studenckiego w Warszawie. W następstwie wydarzeń marcowych wielu z moich najbliższych przyjaciół pochodzenia żydowskiego opuściło Polskę, ponieważ ich rodziny przymuszono do emigracji. Film "Marzec '68" jest próbą przybliżenia tamtych dramatycznych wydarzeń. Jest to też z mojej strony próba jakiejś minimalnej moralnej rekompensaty za krzywdy, których doświadczyli moi przyjaciele, znajomi i ich rodziny" - tak o swoim filmie mówi Krzysztof Lange. Rozmowa o filmie "Marzec`68" oraz spotkanie z reżyserem o godz. 9.30.
W audycji także: wizyta w Pawilonie Polskim w Dubaju na wystawie "Landscapes of Leisure". Ekspozycja jest opowieścią o architekturze zaprojektowanej w zgodzie z naturą oraz o powszechnej potrzebie wypoczynku i rekreacji. Jej głównym celem jest podkreślenie wartości relacji człowieka z naturą i architekturą. Poza tym zaproszenie na Festiwal In tempore regum - Muzyka czasu królów, czyli okazja do wysłuchania kompozycji dawnych mistrzów.
10.00-13.00 - "Kanon Dwójki" - prowadzi Marcin Majchrowski
10.00-11.00 - "Znacie, to posłuchajcie" - Arcangelo Corelli Sonata d-moll op. 5 nr 7, Sonata d-moll op. 5 nr 12 "Follia", wyk. Andrew Manze - skrzypce, Richard Egarr - klawesyn.
11.10-12.00 - Johannes Brahms Ballady op. 10, wyk. Alexandre Kantorow - fortepian; Alt-Rhapsodie op. 53, wyk. Nathalie Stutzmann - alt, Monteverdi Choir, Orchestre Révolutionnarie et Romantique, dyr. John Eliot Gardiner.
12.05-12.45 - Stanisław Moniuszko Flis - opera w jednym akcie (fragmenty), wyk. Antoni Majak - bas, Halina Słonicka - sopran, Bernard Ładysz - bas, Bogdan Paprocki - tenor, Andrzej Hiolski - baryton, Zdzisław Nikodem - tenor, Chór i Orkiestra Filharmonii Narodowej, dyr. Zdzisław Górzyński.
12.45-13.00 - "Zapiski ze współczesności" - Wiesław Myśliwski
13.00-15.00 - "Koncerty w porze lunchu" - prowadzi Joanna Grotkowska
Salle Bourgie (Montreal, 19.09.2021) Johann Sebastian Bach IV Koncert Brandenburski G-dur BWV 1049, Georg Friedrich Händel Muzyka na wodzie – Suita nr 3 G-dur HWV 350, Richard Strauss Serenada Es-dur op. 7 na 13 instrumentów dętych, Antonín Dvořák Serenada E-dur op. 22 na orkiestrę smyczkową, wyk: Vincent Lauzer, Caroline Tremblay – flety proste, Pascal Giguère – skrzypce, Les Violons du Roy, członkowie Montréal Symphony Orchestra, dyr. Jonathan Cohen, Rafael Payare.
16.00-18.00 - "Wybieram Dwójkę" - prowadzi Jakub Kukla
Udajemy się w Himalaje, a konkretnie na szlak prowadzący na drugi najwyższy szczyt świata - powszechnie znany jako K2 a w lokalnym języku określany jako Czogori - Duża Góra. Przenosimy się tam za sprawą najnowszej książki Maxa Cegielskiego "Nazywam się Czogori". To wyjątkowa powieść o relacji człowieka z górami, ale nie takiej, jaką znajdziemy w książkach himalaistów. Jak czytamy w jej opisie: "Powieść w fantastycznej formie ujawnia niewygodne zaplecze himalaizmu, pokazuje historię podboju gór wysokich oczami ich mieszkańców oraz natury: ekologia, duchy i przemiany w Polsce lat 90. widziane w lustrze wspinaczki wysokogórskiej." O książce "Nazywam się Czogori" porozmawiamy z jej autorem - Maxem Cegielskim - pisarzem, badaczem, dziennikarzem i reportażystą.
Zajmiemy się też wojną na Ukrainie i jej echami w Chinach. Opowie o nich Tomasz Sajewicz - korespondent Polskiego Radia w Pekinie. Sprawdzimy również, w jaki sposób białostockie drukarnie wspierają Ukraińców. Zajrzymy też do Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy, w którym trwają przygotowania do premiery spektaklu pt. "Oficerki. O policji. Fantazja oparta na faktach" w reżyserii Anny Smolar.
17.30-18.00 - "O wszystkim z kulturą" - aud. Michała Szułdrzyńskiego
Jakie cnoty społeczne i zachowania są ważne w czasie, gdy za naszą granicą trwa wojna. Mniej konfliktów i narzekania, więcej analizy i pracy organicznej - swój dekalog przedstawia prezes Klubu Jagiellońskiego - Piotr Trudnowski.
18.00-19.00 - "Teraz jazz" - prowadzi Andrzej Zieliński
19.00-22.00 - "Filharmonia Dwójki" - prowadzi Andrzej Sułek
Koncert symfoniczny z udziałem Kai Danczowskiej - w przeddzień urodzin Artystki (Warszawa, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, 01.02.1997)
Johannes Brahms Koncert na skrzypce i wiolonczelę a-moll op. 102, Robert Schumann Symfonia nr 4 d-moll op. 120, Wyk. Kaja Danczowska - skrzypce, Andrzej Bauer - wiolonczela, Polska Orkiestra Radiowa, dyr. Jan Krenz.
21.30-22.00 - "Rozmowy po zmroku" / Przed koncertem Muzycy Muzykom - aud. Beaty Stylińskiej
22.00-23.00 - "Muzyczny wieczór" / "Przypadki Bacha" - prowadzi Ewa Pobłocka
23.00-00.00 - "Nocna strefa" - prowadzą Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński
LITERATURA W DWÓJCE:
11.00-11.10 - "To się czyta" - Wiesław Myśliwski "Widnokrąg", czyta Zbigniew Zapasiewicz.
15.00-15.15 - "Literacka sjesta" - Tadeusz Konwicki "Mała apokalipsa", czyta Adam Ferency.
19.15-19.30 - "Książka do słuchania" - Józef Mackiewicz "Sprawa pułkownika Miasojedowa", czyta Mariusz Benoit.
"Serwisy ukraińskie w Trójce" od poniedziałku do czwartku o godz. 10.30, 14.30 oraz 18.30, w piątek o godz. 10.30, 14.30 i 18.00, a w weekendy o godz. 11.00, 15.00 i 18.00.
00.00-02.00 - "Trójka pod księżycem" - Michalina Szymborska
W audycji o kondycji cywilizacji chrześcijańskiej. Jak mawiał Dante Alighieri: "Któż nikczemniejszy bardziej od człowieka? Co mu się czynić sądy boże śniło? A że przed sobą widzieć chciał zbyt wiele, w tył idzie, oczy mu są za ogony". Punktem wyjścia do refleksji najnowsza książka Janusza Szewczaka "Pandemia grzechu". Gośćmi: Janusz Szewczak, analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta, członek zarządu PKN Orlen oraz Leszek Sosnowski, autor, scenograf, dziennikarz, fotograf, założyciel i właściciel wydawnictwa Biały Kruk.
02.00-03.00 - "Od Punka Do Franka" - Radosław Okrasko
03.00-05.00 - "Między dniem a dniem" - Witold Lazar
05.00-06.00 - "Trójka budzi: off" - Mateusz Tomaszuk
06.00-08.45 - "Pora na Trójkę" - Tomasz Miara
W audycji m.in. o demontażu ostatnich pomników Armii Czerwonej w Polsce oraz o blokadach dróg: najpierw zwolenników sankcji wobec Rosji i Białorusi, teraz przewoźników, którzy chcą zwrócić uwagę na swoją trudną sytuację. Powiemy również, że Polskie Linie Lotnicze LOT chcą wykonać więcej krajowych połączeń. Odwiedzimy także bunkry i powiemy o pomocy zwierzętom z Ukrainy.
08.45-09.00 - "Salon polityczny Trójki" - Beata Michniewicz
Gościem Jacek Czaputowicz, były minister spraw zagranicznych.
09.00-12.00 - "Trójka przed południem" - Katarzyna Cygler
W audycji spotkamy się m.in. z ukraińską artystką Yulią Krivicą, porozmawiamy z Aleksandrą Terpińską o jej filmie "Inni ludzie" oraz zaprosimy na Maratony Teatralne w Ośrodku Praktyk Teatralnych "Gardzienice". Odwiedzimy także wystawę w Muzeum Narodowym w Gdańsku: "Wdzięk i fantazja. Moda i reklama w PRL-u w twórczości fotograficznej Zbigniewa K. Wołyńskiego".
12.00-13.00 - "Nasza tonacja" - Łukasz Ciechański
13.00-15.00 - "Trójka do trzeciej" - Mateusz Drozda
W audycji m.in. o bezwzględności i okrucieństwie działań rosyjskich na Ukrainie w XXI wieku. Do czego jest w stanie posunąć się Putin? Co mówią na ten temat Polacy i Ukraińcy, ale także eksperci? Powiemy również o odpowiedzi Putina na nałożone sankcje i wycofanie się niektórych znanych marek z Rosji. Prezydent Rosji chce zezwolić lokalnym biznesom na kradzież zagranicznych patentów, a rosyjskie Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego planuje zniesienie wszelkich ograniczeń w korzystaniu z własności intelektualnej dla towarów, których import został ograniczony. Czy prawni właściciele zachodnich marę, mogą temu zapobiec?
Powiemy również o wojnie dezinformacyjnej z Rosją, która może potrwać bardzo długo. Zachodnie kraje muszą przyjąć odpowiednią taktykę w tej walce. Potrzebne są na przykład szkolenia społeczeństwa w rozpoznawaniu dezinformacji, ale także systemy rozpoznające pochodzenie informacji. O tym gość Trójki - dr Maciej Kawecki - ekspert do spraw nowych technologii i bezpieczeństwa.
Przyjrzymy się również temu, jak przebiega integracja ukraińskich uczniów w polskich szkołach? W jednej z nich był nasz reporter.
15.00-19.00 - "Zapraszamy do Trójki" - Piotr Łodej
18.30 - "Podsumowanie dnia" - Marcin Jagiełowicz. Po pierwszym dniu szczytu UE, NATO i G7: czy jest szansa na twarde sankcje dla Moskwy i jakie będą tego gospodarcze skutki? Gość: Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
18.45 - Reportaż w Trójce / "Na czas" Jakuba Tarki. Fundacja Gajusz z Łodzi wraz z innymi organizacjami pozarządowymi od pierwszego tygodnia wojny ewakuuje z terenu Ukrainy ciężko chore dzieci oraz ich rodziny. Oferuje im pomoc lekarzy, psychologów, miejsca w hospicjach i wsparcie materialne.
19.00-20.00 - "W tonacji Trójki" - Marek Wiernik
20.00-21.00 - "Strefa rockendrola..." - Michał Owczarek
21.00-22.00 - "Klub Trójki" - Wojciech Reszczyński
W audycji o wojskowych aspektach wojny na Ukrainie. Goście: generał broni Bogusław Samol, dyrektor Instytutu Strategii Wojskowej Akademii Sztuki Wojennej oraz Andrzej Rafał Potocki, publicysta i felietonista.
22.00-23.00 - "Ossobliwości muzyczne" - Wojciech Ossowski
23.00-00.00 - "Trójfonia 2HA" - Justyna Grabarz
LITERATURA W TRÓJCE:
10.45 - w cyklu "Powieść w Trójce": "Przez kraj ludzi, zwierząt i bogów" Antoniego F. Ossendowskiego w interpretacji Mirosława Zbrojewicza.

12.00 -13.00 - "Stacja Nauka" - Weronika Puszkar
W cyklu "Skąd ta nazwa?": Hańcza i Czarna Hańcza - najgłębsze jezioro w Polsce oraz rzeka, która do niego wpływa. Nazwa jeziora Hańcza pochodzi od słowa oznaczającego pewien rodzaj ptaka…
13.00-14.00 - "Muzyczny lunch" - Adam Smolarek
Wywiad z Wroną, która zasiada w tym roku w kapitule gali Plebiscytu Czwórki "Nieprzeciętni". W cyklu "Był sobie numer" Martyna Matwiejuk przedstawi kulisy powstania utworu "Balon" zespołu Kroki.
14.00-15.00 - "Dajesz radę" - Mateusz Kulik
Wady i zalety kredytu hipotecznego zaciąganego "we dwoje".
17.00-19.00 - "Top - Trochę optymizmu popołudni" - Janek Olejniczak
"LIvE SAVER" - to nazwa zdalnie sterowanego robota mobilnego, który pomoże straży pożarnej w akcjach ratunkowych. Zaprojektował go Piotr Kurządkowski, student Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej i strażak-ochotnik.
19.00-20.00 - "Dziewczyny grają" - Weronika Jasiówka / Wrona
Kolejna audycja z udziałem laureatki konkursu Czwórki "Wydaj płytę z Będzie głośno!". Tym razem autorka zapowiada: "będzie ostro, ale z odpowiednią dozą ckliwości; od milenialsowych, nostalgicznych playlist po najnowsze premiery".
22.00-00.00 - "Tłusty czwartek" - duet Miętha
Dobry hip-hop, soul, R&B oraz najświeższe miejskie brzmienia i beaty: usłyszymy nagrania takich wykonawców jak Benny The Butcher, Carla Prata, czy raperka Leikeli47.
LITERATURA W CZWÓRCE:
10.45 - "Lektura w Czwórce" - "Przygody Sherlocka Holmesa" Arthura Conana Doyle’a, w tłumaczeniu Tadeusza Everta. Opowiadanie pt. "Ostatnia zagadka" czyta Szymon Roszak - aktor Teatru Współczesnego w Warszawie.
10.00-11.00 - "Muzyczne podróże" - 25 marca 1942 roku urodziła się Aretha Franklin, piosenkarka. Wykonywała utwory z gatunków pop, soul, gospel i jazz. W 79. rocznice urodzin posłuchamy jej twórczości.
11.00-12.00 - "Leszek i Miś Michaś" - Dziś czeka Misia lekcja historii. Przyjrzymy się jednemu z najważniejszych Polaków w historii - Tadeuszowi Kościuszce. Wiedzieliście, że ukończył Szkołę Rycerską albo, że w Australii największy szczyt nosi nazwę od jego nazwiska?
15.00-17.00 - "Popołudnik w PRD"- Teatr w szkole i przedszkolu - często do przedszkoli i szkół witają spektakle teatralne, niektóre klasy i grupy same udają się do teatru, ale często to same przedszkolaki i uczniowie stają się aktorami podczas przygotowywania przedstawień w swojej szkole czy przedszkolu. O tym właśnie opowie nam Zbyszek Kozłowski.
21:00-23:00 "Strefa rodzica"
* Jak wojna wpływa na zwierzęta? Praca ze zwierzęciem po przejściach. Kulące się przed wybuchami i strzałami, zabierane z domów, przewożone z miejsca na miejsce. Z traum wojennych zwierzęta będą leczyć się tak samo jak ludzie. Wojna to zagrożenie nie tylko dla ludzi, ale również dla dziedzictwa kulturowego oraz zwierząt. Jednym z miejsc, gdzie toczy się najwięcej walk jest Kijów, stolica Ukrainy. Tuż pod miastem mieści się Save Wild Fund, azyl dla dzikich zwierząt uratowanych z menażerii i cyrków. Na co dzień żyją tam między innymi lwy, niedźwiedzie i tygrysy. Goście: Iza Żukowska - adoptowała kota, który przyjechał z Kijowa i Roberta Łącka - jest wolontariuszką w Przytulisku dla zwierząt w Głownie, była na Ukrainie i przewoziła zwierzęta z przejścia w Medyce.
* Jak zwierzęta pomagają dzieciom leczyć się; relacja zwierzę-dziecko. Powoli uświadamiamy sobie, jak szkodliwe jest nie tylko lekceważenie natury, ale i życie w oderwaniu od niej. Próbujemy wrócić na jej łono poprzez bliski kontakt ze zwierzętami. Nic dziwnego, że oferta zooterapii ciągle rośnie. Gość: Julia Galia - zoopsycholog, mama, zajmuje się m. in. relacjami zwierzę-dziecko.
LITERATURA W POLSKIM RADIU DZIECIOM:
14.00 - Słuchowisko "Czarnoksiężnik ze Szmaragdowego Grodu" na podstawie baśni autorstwa Lymana Franka Bauma, w adaptacji Haliny Hermelin. Teatr Polskiego Radia z 1985 roku.

13.00 - "Śpiewnik Chopinowski" - Dorota Kozińska
Audycja poświęcona Triu c-moll op. 186 Ferdinanda Hillera - przyjaciela Fryderyka Chopina. Polski kompozytor bardzo pochlebnie wyrażał się o jego twórczości kameralnej. Zabrzmią również fragmenty kantaty "Lorelei" Hillera.
20.00 - "Chopin na ludowo" - Kuba Borysiak [PREMIERA]
W najbliższej audycji nagrania chopinowskich mazurków z 1932 roku w wykonaniu Alexandra Unińskiego, amerykańskiego pianisty, pochodzenia ukraińskiego urodzonego w Kijowie. W jego wykonaniu także wybrane mazurki z płyty "Chopin récital de piano par Alexandre Uninsky 1956". W audycji usłyszymy również opowieści o zabawach wiejskich i weselach Kapeli Braci Tarnowskich z Domaniowa, wybitnych interpretatorów ludowych mazurków z regionu radomskiego oraz nagrania pieśni ukraińskich w wykonaniu Mychaiło Chaja oraz zespołu Dziczka.
22.00 - "Czarne na białych" - Jakub Puchalski
Autor nakreśli sylwetkę prawdziwej "Damy fortepianu" - Cecile Genhart - szwajcarskiej pianistki i nauczycielki, studentki samego Ferruccia Busoniego. W programie zabrzmią m.in. pierwsza część Sonaty h-moll Fryderyka Chopina, Kinderszenen Roberta Schumanna, Chaconne Johanna Sebastiana Bacha oraz Wariacje nt. Haendla Johannesa Brahmsa.
Zapraszamy!