Polskie Radio

70-lecie istnienia Pałacu Młodzieży w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2024 08:58
Pałac Młodzieży w Warszawie rozpoczął działalność 5 kwietnia 1955 roku, jako wzorcowa placówka wychowania pozaszkolnego w stolicy, rozbudzająca ambicje i pozwalająca realizować marzenia i pasje młodego pokolenia. Zadaniem Pałacu Młodzieży stało się zaspokajanie i rozwijanie zainteresowań naukowych, artystycznych i społecznych oraz organizowanie wychowania fizycznego, sportu, rozrywki i kulturalnego wypoczynku młodzieży. 
Pałac Młodzieży w Warszawie świętuje 70-lecie
Pałac Młodzieży w Warszawie świętuje 70-lecieFoto: pm.waw.pl

Obecnie, instytucja nasza jest największą w Polsce placówką edukacji pozaszkolnej, która od 69 lat wspiera dzieci i młodzież w rozwoju ich talentów w dziedzinach: nauki, sztuki i sportu. W Pałacu Młodzieży swoje umiejętności doskonali ok. 4,5 tysiąca uczestników w wieku 6-19 lat. Wśród absolwentów zajęć w Pałacu Młodzieży są utytułowani na arenie krajowej oraz zagranicznej sportowcy i artyści.  

Nasza placówka od lat stanowi centrum kultury dla dzieci i młodzieży. Jest to miejsce wielopokoleniowe, które kiedyś rozwijało umiejętności dziadków i rodziców uczestników, a teraz robi to dla ich dzieci i wnuków.  

W przyszłym, 2025 roku Pałac Młodzieży będzie obchodził swoje 70-te urodziny. Z tej okazji 14 kwietnia 2025 roku zagramy Spektakl Jubileuszowy w Teatrze Wielkim w Warszawie. Uroczystość kierowana jest do wszystkich byłych i obecnych uczestników zajęć, pracowników, rodziców oraz sympatyków Pałacu Młodzieży. Jednym z Patronów Honorowych wydarzenia zgodził się być Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski.  

Oprócz koncertu, który będzie swego rodzaju uwieńczeniem jubileuszu, już od września 2024 roku trwają różne wydarzenia związane z obchodami 70-lecia istnienia Pałacu Młodzieży w Warszawie. Są to m.in.: spektakl „Pałac Przyszłości” w Teatrze Lalka (październik), Dzień Barw Narodowych, z uroczystym polonezem wokół PKiN (listopad) czy grudniowe konkursy plastyczne i kulinarne.

Więcej czytaj tu:

Polskie Radio Dzieciom objęło patronat medialny nad obchodami jubileuszu w Pałacu Młodzieży.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam! 



 

 

Zobacz więcej na temat: czas wolny patronatPRD DAB+
Czytaj także

Jesień pełna kultury w Polskim Radiu Dzieciom. W ten weekend zawitaliśmy w Rzeszowie na 14. Festiwalu Maskarada!

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2024 16:10
23 września, rozpoczęła się kalendarzowa jesień, a wraz z nią ruszyło wiele ciekawych projektów i festiwali dla dzieci. Polskie Radio Dzieciom wystartowało z jesiennymi audycjami plenerowymi oraz relacjami z wydarzeń kulturalnych. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom towarzyszą wybranym wydarzeniom i na bieżąco je relacjonują. Jednym z wydarzeń na które zaprosiła stacja był 14. Festiwal Teatrów Ożywionej Formy MASKARADA 2024. Z Rzeszowa, 28-go i 29-go września, nadane zostały dwie audycje plenerowe. Zapraszamy do ich wysłuchania.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dzieci w "Poranku" o swoich pasjach sportowych. Zapraszamy!

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2024 10:44
Sport to dla dzieci coś więcej niż tylko aktywność fizyczna. To przestrzeń, w której uczą się dyscypliny, budują pewność siebie i rozwijają umiejętność pracy w zespole. Regularne treningi dają im nie tylko lepszą kondycję i zdrowie, ale także kształtują charakter, ucząc radzenia sobie z wyzwaniami i porażkami. Dla wielu młodych sportowców, jak Julian, Szymon i Alicja, sport staje się nieodłącznym elementem życia, który daje im radość, inspiruje do marzeń i pomaga wyznaczać cele na przyszłość.
rozwiń zwiń