Polskie Radio Dzieciom

Slow down, czyli jak zmniejszyć tempo życia i dobrze wykorzystać czas

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2022 11:54
W przyrodzie występuje wiele niezwykłych zjawisk, o których nie myślimy na co dzień. Książka "Slow down. Zwolnij i popatrz składa się z opowieści przybliżających tajemnice świata natury – te bardziej i mniej widoczne. Więcej na temat dostrzegania i doceniania piękna tego, co jest wokół nas opowiedziała w audycji "Strefa Rodzica" Magdalena Kilian-Antoine z wydawnictwa Znak.
Slow down - jak zwolnić w życiu?
Slow down - jak zwolnić w życiu?Foto: Pixabay

"Slow down. Zwolnij i popatrz" to książka familijna, która wprowadza spokój do zabieganej codzienności. Pokazuje, jak istotną rolę w ludzkim życiu odgrywa natura, która ma swój własny, nieprzerwany bieg. Powstała w odpowiedzi na liczne pytania dzieci autorki dotyczące otaczających je zjawisk. 

W dzisiejszym zabieganym świecie trudno o chwilę wytchnienia. Często sami narzucamy sobie dodatkowe obowiązki, które wypełniają kolejne dni. Niekiedy cenny czas zabierają nam sprawy mniej istotne. Pamiętajmy jednak, że to w dużej mierze od nas zależy, w jaki sposób zagospodarujemy wolne chwile.

Posłuchaj
58:11 2022_01_13 22_01_33_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica_22_SLOW_DOWN.mp3 "Slow down. Zwolnij i popatrz"

Być może lepszym rozwiązaniem niż przeglądanie mediów społecznościowych czy obsesyjne sprawdzanie poczty, będzie zatrzymanie się na moment i rozejrzenie się. W jaki sposób zwolnić, żeby popatrzeć? Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.

Audycja: Strefa rodzica
Prowadziła: Joanna Ficińska
Gość: Magdalena Kilian-Antoine z wydawnictwa Znak
Data emisji: 13.01.2022
Godzina emisji: 21.00.

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Czytaj więcej:


Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

Jak rytmy i rytuały mogą wprowadzić do życia spokój

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 10:04
Pewne rzeczy w naszym życiu się powtarzają lub występują po sobie naturalnie, tworząc w ten sposób rytmy i rytuały. Dają one poczucie bezpieczeństwa i wolności oraz są one widoczne zwłaszcza dla dzieci, przez co przerwanie ich może wywołać u młodszych osób niezadowolenie. O tym, dlaczego powtórzenia sprawiają, że życie staje się spokojniejsze opowiedział w "Strefie Rodzica" Andre Stern, autor książki pt: "Rytmy i rytuały dzieci. O rodzicielstwie opartym na zaufaniu".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Zbudujmy sobie wioskę". Rozmowa z autorkami książki

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2021 11:20
Dzięki procesowi rozwoju osobistego możemy lepiej poznać siebie oraz wzmocnić poczucie własnej wartości. Co więcej, odkrywanie siebie oraz zdobywanie umiejętności odróżniania emocji od myśli pomaga w radzeniu sobie z trudnościami w życiu codziennym. Na temat budowania relacji z innymi oraz rodzicielstwie opowiedziały w "Strefie Rodzica" Małgorzata Stańczyk oraz Agnieszka Stein, autorki książki "Zbudujmy sobie wioskę".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zabawa w uważność. Jak odnaleźć świadomość chwili? [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2021 16:09
Zabieganie i rozproszenie przejawia się w różnych codziennych sytuacjach. A gdyby życie było spokojniejsze? Zachowanie równowagi emocjonalnej powinno się tyczyć nie tylko dorosłych, ale też dzieci. Tylko jak zacząć? 
rozwiń zwiń