Polskie Radio Dzieciom

Nowoczesna szkoła przyjazna uczniom?

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2022 19:25
Szkoła Podstawowa nr 27 im. Dzieci Zjednoczonej Europy w Gdańsku to jedna z innowacyjnych szkół, w której widać wiele zmian. Jedną z nich jest przeformatowanie przestrzeni edukacyjnych w zgodzie z zasadami proksemiki. Wśród takich przestrzeni znalazła się warsztatownia, która została wyposażona w specjalne stoły i liczne narzędzia. To właśnie tam odbywają się różnorodne zajęcia techniczne. W ramach uczniowskiego klubu sportowego funkcjonuje z kolei ścianka wspinaczkowa.
O innowacyjnej szkole podstawowej usłyszysz w załączonej audycji Strefa rodzica w PRD
O innowacyjnej szkole podstawowej usłyszysz w załączonej audycji "Strefa rodzica" w PRDFoto: Pixabay

Oprócz warsztatowni w PS nr 27 jest też kraftownia, w której znajdują się maszyny do szycia czy hafciarki. Ponadto w budynku znajduje się hamakownia oraz strefa relaksu dla personelu.

Niewątpliwie wyjątkowym miejscem jest edukatornia, w której nauka łączy się z zabawą. Nie brakuje też sal językowych wyposażonych w wysokiej jakości sprzęty technologiczne przeznaczone do nauczania. 

Posłuchaj
59:33 2022_02_17 22_00_46_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Nowoczesna szkoła przyjazna uczniom?

W innowacyjnej gdańskiej szkole nie brakuje kreatywnych rozwiązań, które działają na korzyść nie tylko uczniów, ale także nauczycieli. Każda z funkcji ma ułatwić przyswajanie wiedzy i podnieść jakość nauczania. Obecnie trwają prace nad stworzeniem stref analogowych na szkolnych korytarzach. Dzwonki już dawno zostały zamienione na radiowęzeł, a podczas przerw między lekcjami rozlega się muzyka.

Jednym z priorytetów Szkoła Podstawowa nr 27 im. Dzieci Zjednoczonej Europy jest stworzenie szkoły swobodnej cyfrowo. Placówka ma w posiadaniu dziesiątki smartfonów, które mają towarzyszyć podopiecznym w procesie edukacji. Pod kątem cyfrowym jest również kształtowana kadra nauczycielska. Więcej na temat nowoczesnej szkoły w Gdańsku w załączonej audycji.

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Audycja: Strefa rodzica
Prowadziła: Katarzyna Hagmajer-Kwiatek
Gość: Adam Perzyński – dyrektor SP nr 27 w Gdańsku
Data emisji: 17.02.2022
Godzina emisji: 21.00.

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

Wszystkie podcasty Polskiego Radia Dzieciom są dostępne na stronie podcasty.polskieradio.pl

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 

Zobacz także
Czytaj także

Co to znaczy być dobrym nauczycielem? [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 13:58
Praca w zawodzie nauczyciela nie jest prosta. Niemniej jednak, ludzie, którzy decydują się na taką profesję najczęściej wybierają ją, ponieważ chcą podzielić się swoją pasją z innymi. Zdarza się również, że na podstawie własnych doświadczeń wiedzą, że spełnią się w tej roli i nada ona znaczenie ich wysiłkom. Zanim jednak rozpocznie się pracę jako nauczyciel, trzeba przejść odpowiednią drogę, o której w "Strefie Rodzica" opowiedziały Magdalena Swat-Pawlicka oraz Grażyna Sekulska-Gładysz ze Szkoły Edukacji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak wspierać pierwszoklasistów? Podpowiada psycholog

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 13:54
Pójście do pierwszej klasy szkoły podstawowej jest ogromną zmianą nie tylko dla dziecka, ale też i całej rodziny. W odróżnieniu od przedszkola, gdzie jedną z największych trudności stanowiło rozstanie z maluchem i zostawienie go pod opieką innego dorosłego, w tym wypadku główny temat stanowi adaptacja dziecka do nowego środowiska i obowiązków. O tym, jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości i pomóc swojemu dziecko opowiedziała w "Strefie Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom, Marta Chrościcka, psycholog i terapeutka dzieci i rodzin.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Projektowanie współczesnych szkół. Budynek szkolny i jego otoczenie

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 14:45
Wygląd budynku może zachęcać lub zniechęcać ludzi do tego, by w nim przebywać. To samo dotyczy szkół, dlatego też projekty nowych placówek zakładają stworzenie tzw. krajobrazów edukacyjnych, w których nacisk kładzie się na estetykę, przestrzeń, funkcjonalność oraz aspekt ekologiczny. Jak zatem powinno prezentować się otoczenie i nowe budynki oświatowe w których uczą się dzieci? W "Strefie Rodzica" w PR Dzieciom, rozmawialiśmy o tym ze specjalistkami z zakresu architektury, dr inż. arch. Małgorzatą Balcer-Zgrają, dr Moniką Wróbel i Natalią Paszkowską, a także wiceprezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Arturem Lorkowskim.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szkoła na nowo. Istotne zmiany w statucie

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2022 13:51
W jaki sposób przeprowadzić szkolne zebranie, by nie było ono jedynie przykrym obowiązkiem dla obu stron? Jak powinny wyglądać relacje między nauczycielem a rodzicem? Jaką rolę w życiu szkoły pełni rada rodziców? Na te i inne pytania odpowiedziały w czwartkowej Strefie Rodzica Anna Szulc, autorka książki "Nowa szkoła" i współautorka "Statutu nieumarłego" oraz Eliza Kasprowicz z prezydium rady rodziców.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lekcje nieograniczone dzwonkami i sprzęt elektroniczny zamiast zeszytów. Rewolucja oświaty w Wodzisławiu Śląskim

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2022 13:36
W Wodzisławiu Śląskim przyjęto nową strategię rozwoju oświaty na najbliższe cztery lata. Zapisano w niej między innymi odejście od podziału na czterdziestopięciominutowe lekcje czy zwiększenie wykorzystania technologii cyfrowych w codziennej pracy. Więcej o rewolucji opowiedziała w audycji "Strefa Rodzica" na antenie Polskiego Radia dzieciom prezydent Wodzisławia Śląskiego, Mieczysław Kieca.
rozwiń zwiń