Polskie Radio Dzieciom

Dzieci i ich talenty, czyli jak pomóc dziecku odkryć swoje mocne strony, i jak wspierać je w ich umacnianiu?

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2024 13:37
Każdy z nas ma silne strony, a jednak przez wiele lat nie potrafimy ich nazwać. Na czym polega idea budowania na swoich silnych stronach, czym różnią się silne strony dorosłego, od silnych stron nastolatka, a także jak zrobić test Galloupa i co z uzyskaną wiedzą zrobić dalej? Mówiła o tym w Polskim Radiu Dzieciom Taisja Laudy założycielka fundacji Genius Life, certyfikowany trener Instytutu Gallupa, autorka książki "My Life with Mr. Good".
Jak odkrywać i rozwijać talenty tematem audycji PRD. Zdjęcie z przesłuchania na żywo w Konkursie Talentów
Jak odkrywać i rozwijać talenty tematem audycji PRD. Zdjęcie z przesłuchania na żywo w Konkursie TalentówFoto: Adrian Zając

Taisja Laudy jest twórczynią unikatowego Programu prowadzącego do odnalezienia osobistej, organizacyjnej Misji i Spełnienia na wszystkich płaszczyznach – GeniusFormula, który opierając się na połączeniu 3 najważniejszych czynników Spełnienia: talentów, wartości i marzeń prowadzi do działań w radości, efektywności i sukcesie.

- Jeżeli rodzicowi zależy na tym, żeby dziecko było w przyszłości szczęśliwym dorosłym, to jest na to najlepszy sposób. Jest to test, który wykrywa talenty. Warto wiedzieć, że inne testy, które mogłyby to robić, służą po prostu do innych celów: wykrywają np. umiejętności lub mocne strony – wyjaśniła założycielka fundacji Genius Life.

- Kiedy mówimy o talentach, to są to nasze naturalne predyspozycje. To są połączenia neuronów w mózgu, które tworzą synapsy i za każdym razem, kiedy używamy talentu, świadomie czy nieświadomie, nasz mózg na poziomie biologicznym produkuje hormony szczęścia, czyli endorfiny, serotoniny, czy dopaminy – dodała Taisja Laudy.

Jaki talent mają nasze dzieci, albo jakie mają mocne strony, w czym są dobre, co sprawia im przyjemność, co robią z lekkością i łatwością, a przede wszystkim w jaki sposób odkrywać talenty w naszych dzieciach? Mówiła o tym założycielka fundacji Genius Life, certyfikowany trener Instytutu Gallupa, autorka książki "My Life with Mr. Good".


Posłuchaj
45:13 2024_11_20 21_00_35_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Jaki talent mają nasze dzieci i jakie mają mocne strony?

 

* * *  

Audycja: Strefa rodzica
Prowadzi: Aleksandra Jasińska
Goście: Taisja Laudy założycielka fundacji Genius Life, certyfikowany trener Instytutu Gallupa, autorka książki „My Life with Mr. Good”
Data emisji: 20.10.2024
Godzina emisji: 21.00

***

Od ponad dziewięciu lat Polskie Radio Dzieciom wspiera rodziców w trudnej codzienności, nadając audycję "Strefa rodzica", w której praktykę naszego życia można skonfrontować z teorią i wieloma dobrymi radami. Zadajemy wnikliwe pytania specjalistom, dotyczące szeroko rozumianego rodzicielstwa, wychowania czy zdrowia. W wakacje, które sprzyjają różnym aktywnościom rodzinnym, rozmawiamy również o tym, jak zadbać o bliskość w relacji partnerskiej, czy prawach osób podróżujących.

Więcej podcastów "Strefa rodzica - Rozmowy z ekspertami" na platformie podcasty.polskierdio.pl. 

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także
Czytaj także

Patrz i dbaj, czyli jak dobrze widzieć? Radzimy w "Strefie Rodzica"

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2024 16:00
- Mamy obecnie znacznie lepszy dostęp do okulisty dziecięcego, a do tego lepsze aparaty i możliwości diagnostyczne, ale mamy też epidemię krótkowzroczności i wady wzroku stwierdzamy już u dzieci kilkuletnich – powiedziała dr Marta Bramorska, okulista, która była gościem "Strefy Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Nie" to potężne słowo. W "Strefie Rodzica" mówimy o tym jak nauczyć się odmawiać

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2024 14:19
- Bardzo ważne jest to, jak my mamy mówimy. Jeśli nie będziemy powielać kalki o tym, że kobieta powinna być posłuszna, to jest duże prawdopodobieństwo, że nie wdrukuje się ten system w kolejne pokolenia - mówiła w "Strefie Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom Natalia Waloch, prezentując swoją książkę p.t.: "Bo nie! Zacznij odmawiać i żyć po swojemu".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Brak nogi to nie powód, by nie grać w piłkę". Brązowa medalistka MŚ w amp futbolu zachęca do treningów

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2024 11:07
- To jest często największy problem rodziców. Boją się zapisać niepełnosprawne dziecko na amp futbol, bo skoro ma tylko jedną nogę, to trzeba o nią dbać, żeby nic się z nią nie działo, ale to jest właśnie świetna forma rehabilitacji i ruchu - mówiła w Polskim Radiu Dzieciom Alicja Sowińska, jedna z najdłużej trenujących zawodniczek, która wraz z drużyną zdobyła niedawno brązowy medal mistrzostw świata w amp futbolu!
rozwiń zwiń