Polskie Radio Dzieciom

Jak taniec wpływa na rozwój dziecka

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 17:30
Taniec to gimnastyka dla ciała i dla umysłu. Ruch i rozciąganie w tańcu poprawiają sylwetkę i wpływają na leprze dotlenienie organizmu. Tańcząc dziecko bawi się z innymi w grupie co pomaga nawiązać relacje i dodaje pewności siebie. A to nie koniec pozytywów wynikających z tańca.
Audio
  • Taniec i jego wpływ na rozwój dziecka. (Strefa rodzica/Polskie Radio Dzieciom)_25.07.2019.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Każda forma zdrowej rywalizacji sprawia, że dziecko samo sobie podnosi poprzeczkę. Trenuje aby osiągnąć wyznaczony cel. Dzięki temu hartuje charakter i uczy się wytrwałości. Sam ruch zaś wyzwala radość a muzyka towarzysząca zajęciom tanecznym uwrażliwia dziecko i pomaga w wyrobieniu poczucia rytmu.

W jakim wieku warto zapisać dziecko na pierwsze zajęcia taneczne i na co zwrócić uwagę wybierając szkołę tańca? – O tym Małgorzata Wrońska - członek zarządu Polskiej Federacji Tańca, wieloletnia choreograf, pomysłodawca i założycielka Cheer Project gość Joanny Ficińskiej w audycji "Strefa rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom.

Audycja: Strefa rodzica 
Prowadzi: Joanna Ficińska
Data emisji: 25.07.2019
Godzina emisji: 21.00

Polskie Radio Dzieciom, to przestrzeń wszystkich: dzieci i dorosłych. Tych, dla których świat stoi otworem, ale kryje w sobie wiele tajemnic i tych którzy weszli w niego już dawno, ale wciąż jest dla nich zagadką. Zapraszamy do słuchania audycji zarówno maluchy, jak i przedszkolaki, uczniów, studentów i oczywiście rodziców.

ramówce tej całodobowej stacji radiowej znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci oraz  pasmo wieczorne kierowane do osób dorosłych - kompendium wiedzy w zakresie wychowania, kultury i sztuki.

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Stacja emituje program 7 dni w tygodniu przez 24 godziny. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. 
Staramy się ukazywać rodzicom różne rozwiązania, porady dotyczące wychowywania dzieci i pomagać w poszukiwaniu odpowiednich rozwiązań. Poprzez audycje pełne dźwięków rozwijamy wyobraźnię i budujemy w dziecku kreatywność. Programy pomagają w edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio towarzyszy nam na każdym kroku (samochód/ przedszkole/ praca), jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.

Polskie Radio Dzieciom ma swoją stronę internetową www.polskieradiodzieciom.pl, profil na Facebooku https://www.facebook.com/radiodzieciom/ oraz konto na Instagramie.
Tam można znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych.


jo

Zobacz także
Czytaj także

Integracja sensoryczna

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2018 06:10
Dziś w „Strefie Rodzica” porozmawiamy o tym, jak wspierać rozwój dziecka poprzez pobudzanie zmysłów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak wychować szczęśliwego geniusza?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 13:30
Wychowanie, edukacja czy spełnianie dziecięcych marzeń, to dla współczesnych rodziców niezwykle ważne kwestie. Jak zachować właściwe proporcje pomiędzy tym, czego pragną rodzice, a czego ich dzieci – o tym w dzisiejszej ”Strefie rodzica”.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Psychoterapia tańcem w walce z problemami emocjonalnymi dzieci i dorosłych

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 18:00
Ciało i umysł są ze sobą zintegrowane. Terapia tańcem i ruchem czyli tzw. ekspresja ruchowa, pozwala dotrzeć do tego, co dzieje się w umyśle. W jakich przypadkach taka terapia może pomóc i jak wyglądają zajęcia – o tym usłyszeć można w rozmowie z ekspertami, gośćmi "Strefy rodzica”.
rozwiń zwiń