Wiele mówi się o korzyściach płynących z karmienia piersią, ale już dużo mniej o tym, jak w praktyczny sposób postępować w pierwszym jego etapie. Co zrobić jeśli ta laktacja tuż po porodzie nie wychodzi i jak mądrze i ze spokojem podejść do tematu diety i laktacji? Te pytania zadaje Ida Nowakowska w swoim najnowszym podcaście, która jako świeżo upieczona mama, boryka się z wieloma dylematami związanymi z laktacją i wpływie diety na brzuszek maleństwa.
Gościem jej programu jest dietetyk, Magdalena Czyrynda-Kolęda. - Patrząc z punktu widzenia mamy i dietetyka, to co może pomóc młodej mamie i ułatwić jej laktację to paradoksalnie wcześniejsze przygotowanie się do posiłków. Nasi bliscy, zamiast dawać nam dobre rady o tym, co można a czego nie powinnyśmy jeść, najbardziej nam pomogą jeśli przygotują zdrowe posiłki i w większej ilości, które będzie można zamrozić. Zdrowa zupa, z której młoda mama będzie można korzystać w pierwszym okresie karmienia piersią, będzie bezcenną pomocą. Magdalena Czyrynda-Koleda dodała, że moment pojawienia się dziecka w domu jest dla rodziców totalną rewolucją, dlatego dobrze jest mieć posiłki przygotowane wcześniej.
--->>>SŁUCHAJ PODCASTU IDY NOWAKOWSKIEJ <<<---
Czy i jak możemy zapobiegać kolkom. Czy mama karmiąca potrzebuje dodatkowych witamin i suplementów. Jak pokonać problemy z laktacją? Jak dbając o odżywienie dziecka nie zapomnieć o zdrowiu mamy? Odpowiedzi na te pytania usłyszeć można w najnowszym podcaście Idy Nowakowskiej.
Dlaczego poród w towarzystwie douli jest zazwyczaj krótszy?
Wiele jest dylematów związanych z okresem ciąży i macierzyństwa, zaś ilość publikacji na ten temat jest tak liczna, że trudno je samodzielnie zweryfikować i wybrać te właściwe. Jak bezpiecznie przebrnąć przez ten piękny i jednocześnie trudny okres w życiu kobiety i rodziny? Zapraszamy do najnowszych podcastów "Strefa rodzica" przygotowanych przez przyszłą mamę Idę Nowakowską. Podcasty powstały we współpracy z cyfrowym i całodobowym Polskim Radiem Dzieciom.
Ida Nowakowska jest obecnie młodą mamą, która ma wiele pytań dotyczących okresu wczesnego macierzyństwa. Aby znaleźć odpowiedzi, zaprasza do rozmów ekspertów z różnych dziedzin i zadaje im pytania bliskie młodym mamom. W rozmowach z ekspertami chce rozwiać wątpliwości oraz niepokoje i zweryfikować sprzeczne informacje dostępne w sieci. Kierując się sobą i swoim doświadczeniem, chce pomagać mamom takim jak ona, w ich pierwszych macierzyńskich krokach.
W każdą środę pojawia się nowy odcinek podcastu Idy Nowakowskiej. Za tydzień autorka porozmawia o badaniach kontrolnych w czasie ciąży, aż do momentu rozwiązania. Gościem programu będzie Justyna Sztajerowska-Tomaszewska, absolwentka Położnictwa oraz I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii w Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Żelaznej w Warszawie.
Podcasty "Strefa rodzica" przygotowane przez Idę Nowakowską skierowane są głównie do mam i kobiet, które planują macierzyństwo, ale również do obecnych i przyszłych ojców. Każdy odcinek ma charakter interaktywny. W dniu premiery odcinków, na profilu facebookowym Polskiego Radia Dzieciom w komentarzach pod specjalnie przygotowanym, postem można zadawać autorce pytania. Więcej informacji na www.polskieradiodzieciom.pl.
Start nowego cyklu podcastów "Strefa rodzica"
Przypominamy, że na platformie podcasty.polskieradio.pl dostępne są również podcasty "Strefa rodzica" przygotowane przez dziennikarzy Polskiego Radia Dzieciom. Podejmowana w nich problematyka dotyczy m.in. wychowania i rozwoju dziecka. Podcasty przygotowane zostały z udziałem znakomitych ekspertów.
W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.
Słuchowisko "Przygoda Niepyłki i Apolinki"
Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!