Polskie Radio Dzieciom

22. kwietnia Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jakie stworzenia żyją w glebie?

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 18:16
Razem z Milą, Magdą i Pascalem zajrzeliśmy do ich ogródka, żeby sprawdzić co jeszcze tam mieszka, a czego może nie widzą. Przecież w ziemi kryje się mnóstwo stworzeń. Jakich i co możemy zrobić, żeby im pomóc?
Audio
  • Jakie stworzenia żyją w ziemi? (Zwierzyniec/Polskie Radio Dzieciom)_19.04.2020
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Dziesięć lat temu Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła 22. kwietnia Międzynarodowym Dniem Matki Ziemi.Obchodzony jest w czasie równonocy wiosennej na półkuli północnej, czyli w dniu równonocy jesiennej na półkuli południowej. Święto to ma zwrócić naszą uwagę na potrzebę dbania o planetę. Jak możemy jej pomóc? O tym w załączonej audycji.

Audycja: Zwierzyniec
Rozmawiał: Pascal Kaczorowski
Data emisji: 19.04.2020

Godzina emisji: 12:00
Audycja "Zwierzyniec" w każdą niedzielę w godz. 12.00 - 13.00.

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. 
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci,  wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

jo

Zobacz także
Czytaj także

Zwierzęta, które budzą się po zimie

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 19:00
W audycji "Zwierzyniec" w Polskim Radiu Dzieciom rozmawialiśmy o zwierzętach, które budzą się z zimowego snu oraz o tych, które powracają do nas na wiosnę. Zapraszamy do wysłuchania audycji Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kto ma serce dla zwierząt?

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2019 12:00
W dzisiejszym Zwierzyńcu z Panią Pauliną Król, redaktor naczelną portalu Psy.pl i magazynu ”Mój Pies i Kot” porozmawiamy o przedsięwzięciu, ubiegłorocznych laureatach oraz działalności osób nominowanych do tegorocznej nagrody ”Serce dla Zwierząt”.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bagienne życie naukowca

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 11:26
Nie mogą się wyspać. Wstają tak jak wy do szkoły - czasem o szóstej, żeby już o 9.00 rano wyjść do pracy, a jeśli pracują w górach, to samo dojście do stanowisk badawczych zajmuje im kilka godzin. Tak najczęściej wyglądają poranki naukowców pracujących w terenie. A czas jest dla nich na tyle cenny, że deszcz czy nawet śnieg nie przeszkodzą im w działaniu. Jakby jeszcze tego było mało, praca na dworze zajmuje nieraz kilkanaście godzin.
rozwiń zwiń