Polskie Radio Dzieciom

Książka to klucz, który otwiera drzwi do wspólnego doświadczania i przeżywania świata. Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2024 18:00
Jest taka podróż, na którą zawsze znajdzie się czas. Jest taki klucz, który otwiera drzwi do wspólnego doświadczania i przeżywania świata. Fundacja Czas Dzieci zaprasza na kolejną literacką odsłonę Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki - tym razem do Katowic. W dniach 23 - 25 sierpnia na uczestników czekają spotkania literackie, turnieje wiedzy, warsztaty artystyczne, gry terenowe, konkursy i wystawy. Otwórzmy wspólnie drzwi do świata wyobraźni!
Festiwal Ojce i Dziatki
Festiwal Ojce i DziatkiFoto: mat. promocyjne

Od piątku w przestrzeni Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Gliwickiej 93, prezentowana będzie wyjątkowa wystawa ilustracji Emilii Dziubak do książki Justyny Bednarek "Wnuczka antykwariusza". Nie zabraknie też twórczych warsztatów, przybliżających treść książki oraz gry terenowej, podczas której uczestnicy odkryją niejedną literacką tajemnicę. Ciekawym warsztatem, dotyczącym relacji, będzie - "Nienażarte żarty, czyli o humorze słów kilka". Poprowadzi go sama autorka - Nika Jaworowska-Duchlińska.

Tych, którzy pragną dowiedzieć się, skąd się biorą pieniądze, nie może zabraknąć na wydarzeniu specjalnym z udziałem autorki przygód Basi, Zofii Staneckiej, które odbędzie się w piątek w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim.

Zaś w sobotę i niedzielę na uczestników czeka seria inspirujących spotkań, warsztatów i gier na terenie Muzeum Śląskiego.

Wśród prowadzących pojawią się znani i lubiani autorzy oraz ilustratorzy: Katarzyna Rygiel, Katarzyna Wasilkowska, Nika Jaworowska-Duchlińska, dr Katarzyna Stanny, Urszula Młodnicka, Agnieszka Waligóra, Martyna Broda i Piotr Karski.

Zwieńczeniem Festiwalu będzie spotkanie z muzyką Camilla Saint-Saensa i poezją Piotra Kamińskiego, zamkniętymi w dziele Karnawał zwierząt, które odbędzie się w spektakularnej przestrzeni Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Przekonacie się, że muzyka i literatura doskonale się dopełniają, inspirują do rodzinnych działań i wywołują wyjątkowe wspomnienia.

Szczegółowy program znajdziecie na stronie

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, jednak wymagana jest rezerwacja miejsc! Zapisy

Patronem medialnym projektu jest Polskie Radio Dzieciom.


Zobacz także
Czytaj także

Premiera spektaklu "Wombat nie śpi"

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2024 16:00
Wiecie gdzie jest kraina Jaśniejącej Bieli? My też nie wiemy, ale z całą pewnością żyją tam Wombat i jego Mała Przyjaciółka. Otoczenie jest bezpiecznie znajome: siup-wyrko, dyndołyżki, grzebioszczotka i prysznicarium. Jednak wykonywane dzień po dniu czynności bywają niestety nieznośnie powtarzalne. Jak by tu przyprawić rumieńce codzienności? Przypadkiem, tuż obok czai się tajemniczy świat Czerwonej Wieży pełen fascynujących przedmiotów, służących nie-wiadomo-czemu…
rozwiń zwiń
Czytaj także

Festiwal Dwa Teatry: "Za pomocą teatru można opowiadać o wszystkim - dzieciom też"

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2024 15:59
Jak przyznają twórcy słuchowisk dla dzieci obecni na Festiwalu "Dwa Teatry": "tu nie walczy się o nagrody, ale o uwagę dzieci". - Najważniejsza jest przestrzeń, do której zaprasza się najmłodszych odbiorców - powiedziała Dorota Sokołowska, autorka i reżyserka słuchowiska "Baśń o dziewczynce, która zgubiła niebo". W Sopocie trwa wielkie święto teatru, a słuchowiska dla dzieci to bardzo ważna część tego festiwalu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Relacja z premiery spektaklu "Dziwny przypadek psa nocną porą"

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2024 19:20
Książka "Dziwny przypadek psa nocną porą" Marka Haddona jeszcze przed oficjalną publikacją stała się międzynarodową sensacją. Historia, która podbiła serca widzów w Londynie i na Broadwayu doczekała się również kilku adaptacji scenicznych w Polsce. Od wczoraj przedstawienie pod tym samym tytułem w reżyserii Agaty Biziuk-Brajczewskiej oglądać można na deskach Teatru Groteska w Krakowie. 
rozwiń zwiń