Nauka

O polskich perspektywach w Cambridge

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2015 00:20
Polscy naukowcy i studenci pracujący zagranicą spotykają się dziś na prestiżowym Uniwersytecie Cambridge w Anglii, by wymienić doświadczenia, posłuchać wykładów i nawiązać kontakty.
Uniwersytet w Cambridge
Uniwersytet w CambridgeFoto: Wikipedia/Aaron Barber/C.C. 3.0

Konferencja „Nauka: Polskie Perspektywy” odbywa się po raz czwarty.

Polscy badacze będą się zastanawiać jak zbudować wirtualny mózg, kto ma być właścicielem DNA mamutów oraz w jaki sposób mysz boi się kota. Padnie też pytanie, czy jajko było pierwsze. Do tej pory konferencja skupiała głównie polskich naukowców w Wielkiej Brytanii; w tym roku zakrojona jest szerzej, tłumaczy IAR współorganizator imprezy, biolog, Michał Janiak: - Był położony większy nacisk na dotarcie do naukowców z Belgii, z Francji, z Niemiec i generalnie z Europy Zachodniej.

Uczestnicy mówią, że w przeszłości konferencja zmieniła ich życie. Dzięki niej jedni wybrali nowe kariery, inni założyli firmy, a jeszcze inni nawiązali znajomości, które zakończyły się małżeństwem. „Nauka: Polskie Perspektywy” potrwa do jutra.

(IAR)

Zobacz więcej na temat: NAUKA edukacja
Czytaj także

Statystyki: Amerykanie całkiem oczytani

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2015 11:11
Siedmiu na dziesięciu Amerykanów czyta książki. Większość mieszkańców Stanów Zjednoczonych sięga po kilkanaście pozycji rocznie. Takie są wyniki najnowszych badań ośrodka Pew Research Center.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Patenty na ściąganie? "Trzeba zmienić system nauczania"

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2015 16:50
Notatki na ławce, w piórniku, w rękawie, "zapuszczanie żurawia do kolegi", a nawet... zestawy słuchawkowe! Pomysłowość uczniów w wymyślaniu sposobów na ściąganie nie ma granic.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy pieniądze uleczą naukę? Przyszłość polskich uczelni

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 03:11
- Sektor wiedzy to przyszłość nowoczesnej Polski i od stopnia jego rozwoju zależy dynamika modernizacji kraju, konkurencyjność gospodarki i jego pozycja - mówi inżynier elektronik prof. Jerzy Woźnicki.
rozwiń zwiń