Maciej Czajkowski, dziennikarz i producent programów BBC, wyznaje, że ta stacja nie planuje wysyłania wozów transmisyjnych w żadne szczególne miejsca, nie przewidziano także żadnych transmisji "live".
- Ale jeśli ktoś miałby przygotować materiał dla redakcji wiadomości, poprosilibyśmy o to osoby, które odczuwają lęk przed końcem świata. To one najlepiej wiedziałyby dokąd pójść, czym sie zainteresować. Mam tylko nadzieję, że nie byłoby zakłóceń fonii i wizji - dodaje w Trójce.
Koniec świata według Majów - zobacz serwis specjalny >>>
- To ciekawy eksperyment, warto by go przeżyć. Rzecz polega na tym, że byśmy nie przeżyli - podkreśla Maciej Mrozowski, medioznawca Uniwersytetu Warszawskiego.
A gdyby podejść do tematu naukowo? - Niezależnie od scenariusza wydarzeń nie uda nam się usiąść wygodnie w fotelu i oglądać ich, niczym w telewizorze - uważa Karol Wójcicki z Centrum Nauki Kopernik. Prezenter planetarium Niebo Kopernika wyjaśnia, że zarówno asteroida, jak i rozbłysk słoneczny uniemożliwią przekazywanie informacji.
"Piątek, 21 grudnia, jest godz. 11. Małgorzata Maliborska, zapraszam na 'Serwis Trójki'. A na początek informacja ważna dla nas wszystkich ...." - tak zaczyna się specjalny serwis przygotowany przez trójkową Redakcję Aktualności! Wysłuchajcie całej relacji Magdaleny Karczewskiej!