Nauka

Coraz więcej tygrysów

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2016 22:22
Działania na rzecz ochrony tygrysów przynoszą efekty - sugerują ekolodzy z organizacji WWF. Według ich danych, liczba tych zwierząt na świecie ostatnio nieco wzrosła.
Audio
Coraz więcej tygrysów
Foto: PAP/Maciej Kulczyński

Tygrysy przez lata padały ofiarami kłusowników. Ludzie niszczyli także ich siedliska. Na początku XX wieku było ich około stu tysięcy; na początku XXI wieku już tylko około trzech tysięcy. Ale z najnowszego spisu wynika, że teraz jest ich trochę więcej: naliczono 3890 tych zwierząt.

- Tygrysy to koty i będą się dobrze rozmnażać, jeśli będą miały przestrzeń, żywność i jeśli ochronimy je przed kłusownikami - mówi BBC Heather Sohl z organizacji WWF. Dodaje, że tygrysy mają się lepiej w Rosji, Indiach czy w Nepalu. Podkreśla jednak, że zagrożenia ze strony ludzi są nadal poważne.

(IAR)

Zobacz więcej na temat: NAUKA ekologia zwierzęta
Czytaj także

Arktyka się topi. Niedźwiedzie polarne zamiast fok jedzą trawę

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2014 15:15
Eksperci amerykańskiej telewizji NBC odkryli, że niedźwiedzie polarne potrafią w razie potrzeby radykalnie zmienić swoją dietę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ziemskie gatunki masowo wymierają

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2015 19:19
Masowe wymieranie gatunków powoli staje się rzeczywistością. Takie alarmistyczne wnioski wyciągnęli naukowcy z kilku prestiżowych amerykańskich uniwersytetów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Naukowcy podsłuchują krokodyle, aby je ocalić

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2015 13:00
Odgłosy wydawane przez krokodyle mogą pomóc w oszacowaniu ich populacji. Zamiast wypatrywać nocami ich - oświetlonych światłem latarki - czerwonych oczu, naukowcy umieszczą w wodzie mikrofony, które wyłapią każdy krokodyli dźwięk i zdradzą obecność gadów.
rozwiń zwiń