Nauka

Internauci pomagają kobiecie odzyskać tożsamość

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2015 19:19
Internauci na całym świecie pomagają kobiecie z amnezją ustalić, kim naprawdę jest. Największe zainteresowanie jest w Kalifornii i Australii.
Audio
  • Internauci pomagają kobiecie odzyskać tożsamość - IAR / Rafał Motriuk
79 proc. internautów łączy się z siecią bezprzewodowo poprzez takie urządzenia jak smartfon, tablet czy laptop
79 proc. internautów łączy się z siecią bezprzewodowo poprzez takie urządzenia jak smartfon, tablet czy laptopFoto: Pixabay

Kobieta używa pseudonimu „Sam”. Ma brązowe oczy, 170 centymetrów wzrostu i prawdopodobnie ponad 50 lat. W jej angielszczyźnie słychać cień australijskiego akcentu. Mówi, że nie ma pojęcia kim jest, skąd pochodzi i dlaczego pojawiła się w miasteczku Carlsbad w Kalifornii. To tam, w lutym, znalazła ją straż pożarna.

By ustalić jej tożsamość eksperci i internauci starają się analizować wszystkie ślady, od blizny po szczepionce do sposobu wymowy samogłosek. Niektórzy twierdzą, że mogła wyemigrować z Anglii do Australii jako małe dziecko; zdaniem innych może ona pochodzić z Polinezji.

Dyskusja odbywa się i w tradycyjnych mediach i na Facebooku, gdzie „Sam” doczekała się setek komentarzy i udostępnień oraz 19 tysięcy zwykłych polubień, czyli „lajków”.

(IAR)

Zobacz więcej na temat: NAUKA psychologia technologie
Czytaj także

Agresywne gry "zwiększają moralną wrażliwość"

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2014 11:11
Nienawiść czy przemoc w grach komputerowych mogą zwiększać wrażliwość u grających. Do takich zaskakujących wniosków doszedł amerykański ekspert, który badał poczucie winy u wielbicieli gier.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Facebook badał ludzi bez ich zgody

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2014 13:00
Internauci krytykują portal Facebook za kontrowersyjny eksperyment psychologiczny. Podczas testu badanych było kilkaset tysięcy uczestników - bez własnej wiedzy i zgody.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Smartfony zamieniają nas w złote rybki?

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2015 18:44
– Wiele badań pokazuje, że ludzie używający nowych technologii są bardziej podatni na rozproszenie uwagi – mówi lekarz i dziennikarz Jan Stradowski.
rozwiń zwiń