Wystawa "Tu POLSKIE RADIO 1925 - 2010" opowiada o tych, którzy 85 lat temu stworzyli Polskie Radio i przez lata budowali jego renomę.
Ekspozycja prezentuje znaczące audycje i słynne akcje programowe oraz przypomina goszczące na antenach publicznego nadawcy wydarzenia społeczne, polityczne, muzyczne, literackie, teatralne i sportowe. Składają się na nią unikatowe zdjęcia, plakaty, oryginalne scenariusze słuchowisk i partytury oraz rekwizyty dokumentujące dynamiczny rozwój techniki radiowej w tym m.in. odbiorniki, anteny, mikrofony i urządzenia multimedialne. Na ekspozycji prezentujemy również portret Zygmunta Chamca, założyciela i pierwszego dyrektora Polskiego Radia w latach 1925-1935, przekazany przez jego wnuka – Andrzeja Tarnowskiego.
Wszystkie eksponaty prezentowane są w różnych częściach ekspozycji. Pierwsza z nich to Prolog - do historii Polskiego Radia. Część druga zatytułowana Dekady przybliża historię radia na przestrzeni dziesięcioleci. Trzecia część Gatunki została podzielona na takie kategorie jak: Muzyka, Teatr, Edukacja, Sport. Kolejna część wystawy Nagrody poświęcona została nagrodom przyznawanym przez Polskie Radio oraz licznym wyróżnieniom otrzymanym przez publiczną rozgłośnię. W piątej części zatytułowanej Technika znajdzie się wiele historycznych eksponatów. Zwiedzający będą mogli również zapoznać się z najnowocześniejszymi radioodbiornikami cyfrowymi i projektem "radio na wizji".
Pierwsze oficjalne otwarcie wystawy miało miejsce 2 września 2010 roku na Zamku Królewskim w Warszawie. Kilkanaście tysięcy osób przyszło zobaczyć jak powstało Polskie Radio. Ogromne zainteresowanie ekspozycją, liczne głosy poparcie były bodźcem do pokazania wystawy w innych miastach Polski, zwłaszcza tych, gdzie znajdują się nasze regionalne rozgłośnie.
W związku z tym wystawa odwiedziła już Katowice, gdzie gościła w Pałacu Młodzieży. Następnie pokazywana była na Uniwersytecie Łódzkim. Potem przyszedł czas na Olsztyn, gdzie uświetniła uroczystość wręczenia Melchiorów – nagród Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów. Prezentowana była również na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich i na Uniwersytecie im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku.
Tym razem przyszedł czas na Kraków. Wystawa otwarta będzie dla zwiedzających do 15 września 2011.
Komisarzem wystawy jest Pani Krystyna Kępska–Michalska współpracująca przy jej tworzeniu i organizacji ekspozycji z Archiwum PR SA. Pani Krystyna Kępska–Michalska opowiadała nam o ekspozycji w Zamku Królewskim.
Portal polskieradio.pl z okazji 85-lecia istnienia rozgłośni stworzył specjalny serwis 85 lat Polskiego Radia, gdzie dźwiękowo i fotograficznie opowiadamy historię Polskiego Radia.