Section00

Audycje | ŚLADY NA PIASKU

O audycji

Audycja inspirowana wydarzeniami, osobowościami oraz dziełami sztuki, które pozostawiły znaczący ślad w historii i nadal wpływają na życie Kościoła lokalnego i powszechnego.
„Patrz, co zostało, Popatrz, jak mało, Jakiś kwiat, jakiś list, W piasku ślad...” śpiewa w Budka Suflera. Opowiadamy o „śladach na piasku”- które trzeba zachować od zapomnienia lub o takich, które warto odszukać. Audycje wprowadzają w świat kultury i religii poprzez indywidualne spojrzenie autorek. Od reportażu, przez formy literackie, po dyskusje specjalistów prowadzone w studiu.
- Małgorzata Glabisz-Pniewska odkrywa niebanalne i nieznane oblicza Świętych Kościoła.
- Agnieszka Kozłowska- Łysko podejmuje tematy społeczne z pogranicza zwyczaju oraz religii.
- Sylwia Sułkowska opowiada o rodzinie z jej codziennymi i niecodziennymi problemami, a także o podróżowaniu do miejsc świętych.
- Agnieszka Trzeciakiewicz towarzyszy ekspertom w odkrywaniu nieznanych albo zapomnianych faktów z różnych dziedziny historii, sztuki sakralnej i filmowej.
- Małgorzata Bartas-Witan rozmawia z osobami świadomie stawiającymi swoje ślady w Kościele, który nie jest dla nich żadną instytucją, ale własnym domem.

Zapraszamy w piątki o godz. 23.30.

Ostatnie audycje
Redakcja Programów Katolickich Ślady na piasku
Section05

Ekologia rynkowa, ratunkowa czy nawracająca?

W przeddzień imienin Św. Franciszka o nawróceniu ekologicznym, mobilnej ambasadzie Laudato Si oraz akcji dzielę się w niedzielę”- czyli co to znaczy być ekologicznym chrześcijaninem?
play_arrow

czytaj więcej

Niewidzialny

Wyobraźmy sobie, że całkowicie gaśnie światło… Czy godzina bycia niewidomym może otworzyć oczy?
play_arrow

czytaj więcej

Prymas w oczach świata

W przededniu beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego  powiemy o postrzeganiu tej ważnej dla Polaków postaci - przez mieszkańców innych części świata. Czy Prymas Wyszyński  znany jest, na przykład  - w Etiopii?
play_arrow

czytaj więcej

Maryja mówiła po polsku w czasie zaborów czyli o jedynych uznanych objawieniach w Polsce.

Gietrzwałd stał się sławny dzięki Objawieniom Matki Bożej, które miały miejsce dziewiętnaście lat po Objawieniach w Lourdes i trwały od 27 czerwca do 16 września 1877 roku. Głównymi wizjonerkami były: trzynastoletnia Justyna Szafryńska i dwunastoletnia Barbara Samulowska. Obie pochodziły z niezamożnych polskich rodzin. Matka Boża przemówiła do nich po polsku, co podkreślił ks. Franciszek Hipler, "w języku takim, jakim mówią w Polsce".
play_arrow

czytaj więcej

Zobaczyć niewidzialne

Czy można nauczyć widzieć osoby niewidome? Co to takiego terapia widzenia oraz jak szybko pomóc dziecku, które urodzi się niewidome? Jeśli są Państwo ciekawi odpowiedzi zapraszam do ośrodka dla dzieci niewidomych w Laskach- na spotkanie z uczniami, nauczycielami i siostrami..
play_arrow

czytaj więcej

Gietrzwałd - Gwiazda na płaszczu Maryi Królowej Pokoju

Symboliczne gwiazdy w tym płaszczu to kaplice, w których trwa adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o pokój w społecznościach, w których żyjemy. Członkowie Stowarzyszenia "Comunità Regina della Pace" są przekonani, że modlitwa jest najskuteczniejszym orężem w duchowej walce o pokój.
play_arrow

czytaj więcej

Nie opuszczę was

5 lat temu, 2 sierpnia, niespodziewanie zmarł Kard. Franciszek Macharski, wieloletni metropolita krakowski. Uznawany za spadkobiercę i kontynuatora postaw kard. Sapiehy i Wojtyły. Franciszek Macharski był ważna postacią nie tylko dla Krakowa, ale i dla historii Polski. Zapraszam na wspomnienia Rodziny i bliskich współpracowników.
play_arrow

czytaj więcej

Prymas i Papież

3 sierpnia minęła 120 rocznica urodzin Kardynała Stefana Wyszyńskiego, duchowe ojca - świętego Jana Pawła II. Czy rzeczywiście łączyły ich relacje synowsko-ojcowskie czy może bardziej – przyjacielskie? Czy Prymas Wyszyński od samego początku pokładał wielkie nadzieje w biskupie, a potem w kardynale Wojtyle?
play_arrow

czytaj więcej

"Prymas i Papież" - nowe spojrzenie na relacje Wyszyńskiego i Wojtyły

3 sierpnia minęła 120 rocznica urodzin kardynała Stefana Wyszyńskiego, który był duchowym ojcem świętego Jana Pawła II. W audycji "Ślady na piasku" przyjrzymy się charakterowi relacji, które ich łączyły. Czy można je nazwać relacjami synowsko-ojcowskimi, a może jednak przyjacielskimi?
play_arrow

czytaj więcej

Section21