Section00

Audycje | ŚLADY NA PIASKU

O audycji

Audycja inspirowana wydarzeniami, osobowościami oraz dziełami sztuki, które pozostawiły znaczący ślad w historii i nadal wpływają na życie Kościoła lokalnego i powszechnego.
„Patrz, co zostało, Popatrz, jak mało, Jakiś kwiat, jakiś list, W piasku ślad...” śpiewa w Budka Suflera. Opowiadamy o „śladach na piasku”- które trzeba zachować od zapomnienia lub o takich, które warto odszukać. Audycje wprowadzają w świat kultury i religii poprzez indywidualne spojrzenie autorek. Od reportażu, przez formy literackie, po dyskusje specjalistów prowadzone w studiu.
- Małgorzata Glabisz-Pniewska odkrywa niebanalne i nieznane oblicza Świętych Kościoła.
- Agnieszka Kozłowska- Łysko podejmuje tematy społeczne z pogranicza zwyczaju oraz religii.
- Sylwia Sułkowska opowiada o rodzinie z jej codziennymi i niecodziennymi problemami, a także o podróżowaniu do miejsc świętych.
- Agnieszka Trzeciakiewicz towarzyszy ekspertom w odkrywaniu nieznanych albo zapomnianych faktów z różnych dziedziny historii, sztuki sakralnej i filmowej.
- Małgorzata Bartas-Witan rozmawia z osobami świadomie stawiającymi swoje ślady w Kościele, który nie jest dla nich żadną instytucją, ale własnym domem.

Zapraszamy w piątki o godz. 23.30.

Ostatnie audycje
Redakcja Programów Katolickich Ślady na piasku
Section05

Rzym w „czasach zarazy”

Stolica Apostolska, w czasie trudnego czasu pandemii zachęca, aby studenci planujący kształcenie na rzymskich uczelniach, nie studiowali one-lin lecz by przyjechali do Rzymu. Chwile przed nami rozpoczęcie roku akademickiego, z wykładowcą najstarszej uczelni papieskiej, ojcem Dariuszem Kowalczykiem porozmawiamy o studiowaniu w czasie pandemii, sytuacji Rzymu, zwiedzaniu Watykanu i życiu w Wiecznym Mieście w „czasach zarazy”.
play_arrow

czytaj więcej

Budujmy więzi

Pod hasłem „Budujmy więzi” od 13 do 19 września 2020 r. w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Tydzień Wychowania. Organizują go już po raz dziesiąty Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski oraz Rada Szkół Katolickich.
play_arrow

czytaj więcej

Wspomnienie kard. Mariana Jaworskiego

W sobotę 5 września w wieku 94 lat zmarł  kard. Marian Jaworski – przyjaciel św. Jana Pawła II, były metropolita lwowski obrządku łacińskiego pierwszy rektor Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. W audycji  przybliżymy postać wybitnego Kardynała wracając do archiwalnych rozmów i wspomnień wraz z O. Kazimierzem Piotrowskim – redemptorystą.
play_arrow

czytaj więcej

Matka Boża Pocieszenia

Na starym szlaku królewskim, wiodącym z Krakowa przez Warszawę, Tykocin i Knyszyn do Grodna i Wilna, znajduje się prastare Sanktuarium Maryjne z obrazem Matki Bożej Pocieszenia, który słynie wieloma łaskami.
play_arrow

czytaj więcej

Bohaterowie tamtych dni…

Podczas Powstania Warszawskiego w okresie od 1 sierpnia 1944 roku, do jego zakończenia, wśród niezliczonych ofiar nie zabrakło także polskich księży – księży diecezjalnych, kapelanów Armii Krajowej, zakonników i sióstr zakonnych, którzy do końca byli z powstańcami.
play_arrow

czytaj więcej

Wigry i Szlaki Papieskie

8 czerwca 1999 r. w pobliżu dawnego klasztoru kamedułów w Wigrach wylądował śmigłowiec, z którego wysiadł Jan Paweł II. Tak zaczęła się prywatna część pielgrzymki Ojca Świętego do Polski przeznaczona na odpoczynek. Programem pobytu w Wigrach kierował sam papież.
play_arrow

czytaj więcej

Opowieści o żołnierzach wojny polsko- bolszewickiej

Nigdy wcześniej Kościół polski nie był tak zaangażowany w mobilizowanie społeczności polskiej jak latem 1920 roku- wspominają historycy. Ale wspomnienia kapelana żołnierzy roku 20- to opowieści niezrównane. Zapraszam na spotkanie i opowieści o żołnierzach wojny polsko- bolszewickiej i ich kapelanach.
play_arrow

czytaj więcej

Bitwa Warszawska czy Cud nad Wisłą?

To pytanie które warto postawić na progu tygodnia przywołującego stulecie tamtych wydarzeń. Co uzasadnia mówienie o cudzie w odniesieniu do tej zwycięskiej bitwy. Jaką role odegrała tam wtedy Maryja? Co znaczą złamane strzały w Jej ręku? Odpowiedzi podejmuje się o. Mariusz Bigiel jezuita z warszawskiego sanktuarium Matki Bożej Łaskawej patronki stolicy.  
play_arrow

czytaj więcej

Duża rodzina

W ostatnim dniu lipca w Warszawie  rozpoczyna się zjazd dużych rodzin. W tym roku plenerowy – z racji trwającej epidemii. Jak radzą sobie duże rodziny i co jest największym problemem na co dzień? czy rozwój zawodowy idzie w parze z wychowaniem 5 dzieci. To pytania które swoim gościom postawi Agnieszka Kozłowska Łysko
play_arrow

czytaj więcej

Section21