Św. Siostra Faustyna Kowalska należy do najbardziej popularnych świętych naszych czasów; do jej relikwii w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach pielgrzymują wierni ze wszystkich kontynentów. S. Faustyna stała się orędowniczką Bożego Miłosierdzia. Na czym polega istota miłosierdzia Bożego, które jest często mylnie utożsamiane z litością? Jak pogodzić rozumienie Boga miłosiernego z Bogiem sprawiedliwym i surowym? Dlaczego Kościół przez całe lata odnosił się z rezerwą do kultu Bożego Miłosierdzia i zakazywał jego propagowania?
Gościem audycji będzie s. Elżbieta Siepak ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.
Ojciec Święty Jan Paweł II powiedział, że "Św. Siostra Faustyna jest darem Boga dla naszych czasów", darem niezwykle bogatym, bo zawierającym nie tylko głęboko ewangeliczny a zarazem uniwersalny model chrześcijańskiej doskonałości, ale także wielkie orędzie o Bożym Miłosierdziu.
O trudnych losach s. Faustyny Kowalskiej opowie ks. prof. Ignacy Bokwa.
S. Faustyna pozostawiła po sobie "Dzienniczek" - napisany w formie pamiętnika, który dotyczy ostatnich czterech lat jej życia. Ukazuje on obraz zjednoczenia jej duszy z Bogiem oraz głębię życia duchowego. Fragmenty "Dzienniczka" przeczytają Jolanta Olszewska i Mirosław Guzowski.
Opowiemy także o kulcie Miłosierdzia Bożego na świecie - głównie na Filipinach.
Przedstawimy religijny sens i charakter Poniedziałku Wielkanocnego. Dlaczego w wielu krajach dzień ten jest normalnym dniem pracy i świętuje się tylko Niedzielę Wielkanocną?
Ponadto w audycji:
Kalendarium historyczne
Kochane życie – felieton Elżbiety Nowak
Przegląd prasy – o. Grzegorz Dobroczyński
„Abyś dzień święty święcił” - refleksja ewangeliczna bp Stanisława Budzika
Audycja dla dzieci - Joanna Sarnecka rozmawia z dziećmi o siostrze Faustynie Kowalskiej, jej dzieciństwie, szkolnych latach.
Prowadzenie: Jan Pniewski
Autor, wydawca: Małgorzata Glabisz-Pniewska
Na czym polega istota miłosierdzia Bożego, które jest często mylnie utożsamiane z litością? Jak pogodzić rozumienie Boga miłosiernego z Bogiem sprawiedliwym i surowym? Dlaczego Kościół przez całe lata odnosił się z rezerwą do kultu Bożego Miłosierdzia i zakazywał jego propagowania?
Gościem audycji będzie s. Elżbieta Siepak ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Ojciec Święty Jan Paweł II powiedział, że "Św. Siostra Faustyna jest darem Boga dla naszych czasów", darem niezwykle bogatym, bo zawierającym nie tylko głęboko ewangeliczny a zarazem uniwersalny model chrześcijańskiej doskonałości, ale także wielkie orędzie o Bożym Miłosierdziu. O trudnych losach s. Faustyny Kowalskiej opowie ks. prof. Ignacy Bokwa. S. Faustyna pozostawiła po sobie "Dzienniczek" - napisany w formie pamiętnika, który dotyczy ostatnich czterech lat jej życia. Ukazuje on obraz zjednoczenia jej duszy z Bogiem oraz głębię życia duchowego. Fragmenty "Dzienniczka" przeczytają Jolanta Olszewska i Mirosław Guzowski.
Opowiemy także o kulcie Miłosierdzia Bożego na świecie - głównie na Filipinach.Przedstawimy religijny sens i charakter Poniedziałku Wielkanocnego. Dlaczego w wielu krajach dzień ten jest normalnym dniem pracy i świętuje się tylko Niedzielę Wielkanocną?
Ponadto w audycji:
Kalendarium historyczne
Kochane życie – felieton Elżbiety Nowak
Przegląd prasy – o. Grzegorz Dobroczyński
Abyś dzień święty święcił - refleksja ewangeliczna bp Stanisława Budzika
Audycja dla dzieci - Joanna Sarnecka rozmawia z dziećmi o siostrze Faustynie Kowalskiej, jej dzieciństwie, szkolnych latach.
Prowadzenie: Jan Pniewski
Autor, wydawca: Małgorzata Glabisz-Pniewska