Section00

Audycje | ŚLADY NA PIASKU

O audycji

Audycja inspirowana wydarzeniami, osobowościami oraz dziełami sztuki, które pozostawiły znaczący ślad w historii i nadal wpływają na życie Kościoła lokalnego i powszechnego.
„Patrz, co zostało, Popatrz, jak mało, Jakiś kwiat, jakiś list, W piasku ślad...” śpiewa w Budka Suflera. Opowiadamy o „śladach na piasku”- które trzeba zachować od zapomnienia lub o takich, które warto odszukać. Audycje wprowadzają w świat kultury i religii poprzez indywidualne spojrzenie autorek. Od reportażu, przez formy literackie, po dyskusje specjalistów prowadzone w studiu.
- Małgorzata Glabisz-Pniewska odkrywa niebanalne i nieznane oblicza Świętych Kościoła.
- Agnieszka Kozłowska- Łysko podejmuje tematy społeczne z pogranicza zwyczaju oraz religii.
- Sylwia Sułkowska opowiada o rodzinie z jej codziennymi i niecodziennymi problemami, a także o podróżowaniu do miejsc świętych.
- Agnieszka Trzeciakiewicz towarzyszy ekspertom w odkrywaniu nieznanych albo zapomnianych faktów z różnych dziedziny historii, sztuki sakralnej i filmowej.
- Małgorzata Bartas-Witan rozmawia z osobami świadomie stawiającymi swoje ślady w Kościele, który nie jest dla nich żadną instytucją, ale własnym domem.

Zapraszamy w piątki o godz. 23.30.

Ostatnie audycje
Redakcja Programów Katolickich Ślady na piasku
Section05

Wspomnienie o Henryku Sienkiewiczu

Dokładnie 108 lat temu - 15 listopada w Szwajcarii zmarł Henryk Sienkiewicz. O ostatnich latach życia noblisty, o zaangażowaniu w jego działalność społeczną opowiadać będzie min. prof. Lech Ludorowski – wieloletni prezes Towarzystwa Sienkiewiczowskiego
play_arrow

czytaj więcej

Polskie Światło Pamięci

Zmarstynów, Hołusk Mały, Zniesienie Stare, Lewandówka... to miejsca na Kresach, w których 1.XI zapłonęły znicze - zebrane podczas akcji „Podaruj znicz na Kresy”. To znak naszej pamięci o rodakach, którzy w większości już nikogo bliskiego tam nie mają, a których życie jest niezwykłą historią i świadectwem wierności Polsce i Kościołowi. Zapraszam na spotkanie z wieloletnia koordynatorka przedsięwzięcia Alicja Brzan-Kloś, ks.Leszkiem Kryżą i uczestnikami akcji.
play_arrow

czytaj więcej

Uśmiech z nieba

Kiedy miała 16 lat zmarła jej mama. To niespodziewane i szybkie odejście – choć bardzo bolesne, pozwoliło jej odkryć nowe spojrzenie na śmierć i w życie wieczne. Teorię wiary zamieniło w praktykę, dzięki żywej nadziei na spotkanie w niebie. Bo miłość przekracza granicę śmierci.  O tym jak doświadczenie śmierci najbliższej osoby może być okazją do wdzięczności - opowiada warszawska studentka Katarzyna Smolak.
play_arrow

czytaj więcej

Tydzień Misyjny

Trwa Tydzień Misyjny, który obchodzony jest pod hasłem „Idźcie i zapraszajcie wszystkich na ucztę”. Priorytetowym zobowiązaniem Kościoła pozostaje głoszenie Ewangelii we współczesnym świecie. Papież Franciszek pisze o tym w opublikowanym orędziu na Światowy Dzień Misyjny. Papież podkreśla, że misja jest niestrudzonym wychodzeniem do całej ludzkości, aby ją zaprosić na spotkanie i do komunii z Bogiem. „Bóg, wielki w miłości i bogaty w miłosierdzie, zawsze wychodzi do każdego człowieka, aby wezwać go do szczęścia swojego Królestwa, pomimo obojętności lub odrzucenia”. W "Śladach na piasku" powiemy o wyzwaniach przed jakimi stoi chrześcijanin i na czym polega świadomość misyjna.
play_arrow

czytaj więcej

Patron naszych czasów

W przededniu  40. rocznicy porwania i męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki powiemy o kapłanie, którego postawa i przesłanie są aktualne szczególnie w dzisiejszych czasach. W programie także o obchodach tego dnia oraz o Sanktuarium św. Stanisława Kostki, miejscu pochówku niezłomnego kapłana, do którego przybywają miliony pielgrzymów - opowiedzą goście audycji: kard. Kazimierz Nycz - metropolita warszawski, ks. M
play_arrow

czytaj więcej

Kim był Władysław Zamoyski?

Decyzją Senatu RP Władysław Zamoyski został patronem roku 2024. Październik szczególnie poświęcony jest Jego osobie z racji setnej rocznicy śmierci. Dlatego w audycji poświęconej W. Zamoyskiemu wraz z prof. historii Radosławem Lolo oraz przewodnikami zakopiańskimi nakreślimy sylwetkę fundatora Zakopanego.
play_arrow

czytaj więcej

Cud w Sokółce

„U Pana Boga za piecem” film sprzed prawie 20 lat będie miał swoją kontynuację. Jesienią na ekrany wejdzie film „U Pana Boga w Królowym Moście”.A my w „Śladach na piasku” wybierzemy się na plan filmu-do Sokółki-ale nie o filmie będziemy rozmawiać…a o Cudzie Eucharystycznym, który miał miejsce w 2008 roku oraz o wartości wiary.
play_arrow

czytaj więcej

W jaki sposób parafie radzą sobie z powodzią?

Czego potrzeba najbardziej? Jak okazywać wsparcie duchowe ludziom, którzy  stracili niemalże wszystko, nawet nadzieję…
play_arrow

czytaj więcej

Spotkanie na rzecz misji

play_arrow

czytaj więcej

Section21