Section00

Audycje | ŚLADY NA PIASKU

O audycji

Audycja inspirowana wydarzeniami, osobowościami oraz dziełami sztuki, które pozostawiły znaczący ślad w historii i nadal wpływają na życie Kościoła lokalnego i powszechnego.
„Patrz, co zostało, Popatrz, jak mało, Jakiś kwiat, jakiś list, W piasku ślad...” śpiewa w Budka Suflera. Opowiadamy o „śladach na piasku”- które trzeba zachować od zapomnienia lub o takich, które warto odszukać. Audycje wprowadzają w świat kultury i religii poprzez indywidualne spojrzenie autorek. Od reportażu, przez formy literackie, po dyskusje specjalistów prowadzone w studiu.
- Małgorzata Glabisz-Pniewska odkrywa niebanalne i nieznane oblicza Świętych Kościoła.
- Agnieszka Kozłowska- Łysko podejmuje tematy społeczne z pogranicza zwyczaju oraz religii.
- Sylwia Sułkowska opowiada o rodzinie z jej codziennymi i niecodziennymi problemami, a także o podróżowaniu do miejsc świętych.
- Agnieszka Trzeciakiewicz towarzyszy ekspertom w odkrywaniu nieznanych albo zapomnianych faktów z różnych dziedziny historii, sztuki sakralnej i filmowej.
- Małgorzata Bartas-Witan rozmawia z osobami świadomie stawiającymi swoje ślady w Kościele, który nie jest dla nich żadną instytucją, ale własnym domem.

Zapraszamy w piątki o godz. 23.30.

Ostatnie audycje
Redakcja Programów Katolickich Ślady na piasku
Section05

„Powstań i świeć”

Ponad 600 osób: sióstr i braci zakonnych oraz świeckich konsekrowanych z całej Polski uczestniczyło w Kongresie Młodych Osób Konsekrowanych, który odbył się pod koniec września w Licheniu. Hasłem spotkania były słowa z Księgi Izajasza: „Powstań i świeć”.
play_arrow

czytaj więcej

Światowy Dzień Misyjny

W niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Misyjnym, który będzie przebiegać pod hasłem: „Będziecie moimi świadkami”. W ‘Śladach na piasku” pokażemy środowiska, które działają na rzecz misji: Fundację Sorudeo Africa, Akademickie Koło Misjologiczne im. Dr. Wandy Błeńskiej i Stowarzyszenie Misji Afrykańskich i powiemy jak będą przeżywać Niedzielę Misyjną i następujący po niej Tydzień Misyjny.
play_arrow

czytaj więcej

22. Dzień Papieski

Przed nami 22. Dzień Papieski, którego od początku „żywym pomnikiem” są młodzi ludzie z Polski i zagranicy. O początkach, teraźniejszości i patrzeniu w przyszłość opowiedzą młodzi z fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz dyrektor – ks. D. Kowalczyk.
play_arrow

czytaj więcej

Święci w duecie

5 października kościół wspomina w liturgii św. Faustynę. Liturgiczne wspomnienie bł. ks. Michała Sopoćki przypada zaś w dniu 28 września. To oni rozpoczęli głoszenie prawdy o miłosierdziu Bożym. Ks. Michał był spowiednikiem s. Faustyny. Jak do tego doszło i na czym polega kult miłosierdzia Bożego? O cudownym uzdrowieniu za sprawą modlitwy do Jezusa Miłosiernego opowie Alisa z Ukrainy, a historię obrazu i życia świętych przybliży ks.bp Henryk Ciereszko, wicepostulator w procesie beatyfikacyjnym ks. Michała Sopoćki
play_arrow

czytaj więcej

NieOSTROŚĆ widzenia

W przededniu rocznicy kapitulacji Powstania Warszawskiego – zapraszamy do Teatru. Budynek obecnego teatru Kwadrat kojarzonego z lekkim repertuarem komediowym znajduje się w miejscu, które przed 78 laty było świadkiem dramatycznych wydarzeń.
play_arrow

czytaj więcej

Kościół katolicki w Kazachstanie

W zeszłym tygodniu oczy świata skierowane były na Kazachstan. W czasie gdy za naszą wschodnią granicą toczy się wojna a także w innych częściach świata są konflikty zbrojne i niepokoje słowa Ojca Świętego były wyczekiwane.
play_arrow

czytaj więcej

200. rocznica urodzin Wandy Malczewskiej

Wanda Malczewska, mistyczka i kandydatka na ołtarze, urodziła się w Radomiu 15 maja 1822 r., w ziemiańskiej rodzinie Malczewskich herbu Tarnawa, do którego należeli również malarz Jacek Malczewski oraz poeta i alpinista Antoni Malczewski.
play_arrow

czytaj więcej

Pamięci Zofii Posmysz

Miesięcznica śmierci Zofii Posmysz – Piaseckiej, wieloletniej pracownicy Polskiego Radia, więźniarki Oświęcimia, która od lat porusza temat wybaczania….
play_arrow

czytaj więcej

Homeschooling

Wkroczyliśmy w nowy rok szkolny. My-rodzice i nasze dzieci. Bo obowiązek spoczywa chyba na obu stronach. Trzeba dziecko przygotować, sprawdzić lekcje, przepytać przed kartkówką… są i jeszcze inne aspekty szkolnego systemu nauczania... A może by tak rozpocząć nauczanie domowe?
play_arrow

czytaj więcej

Section21