Section00

Audycje | ŚLADY NA PIASKU

O audycji

Audycja inspirowana wydarzeniami, osobowościami oraz dziełami sztuki, które pozostawiły znaczący ślad w historii i nadal wpływają na życie Kościoła lokalnego i powszechnego.
„Patrz, co zostało, Popatrz, jak mało, Jakiś kwiat, jakiś list, W piasku ślad...” śpiewa w Budka Suflera. Opowiadamy o „śladach na piasku”- które trzeba zachować od zapomnienia lub o takich, które warto odszukać. Audycje wprowadzają w świat kultury i religii poprzez indywidualne spojrzenie autorek. Od reportażu, przez formy literackie, po dyskusje specjalistów prowadzone w studiu.
- Małgorzata Glabisz-Pniewska odkrywa niebanalne i nieznane oblicza Świętych Kościoła.
- Agnieszka Kozłowska- Łysko podejmuje tematy społeczne z pogranicza zwyczaju oraz religii.
- Sylwia Sułkowska opowiada o rodzinie z jej codziennymi i niecodziennymi problemami, a także o podróżowaniu do miejsc świętych.
- Agnieszka Trzeciakiewicz towarzyszy ekspertom w odkrywaniu nieznanych albo zapomnianych faktów z różnych dziedziny historii, sztuki sakralnej i filmowej.
- Małgorzata Bartas-Witan rozmawia z osobami świadomie stawiającymi swoje ślady w Kościele, który nie jest dla nich żadną instytucją, ale własnym domem.

Zapraszamy w piątki o godz. 23.30.

Ostatnie audycje
Redakcja Programów Katolickich Ślady na piasku
Section05

Razem niesiemy Chrystusa na krańce świata

„Razem niesiemy Chrystusa na krańce świata” – to hasło XXV Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa, który potrwa od 21 do 28 lipca. W tym czasie szczególnie promowana jest „Akcja św. Krzysztof 1 gr za 1 km”. Tygodniowi Świętego Krzysztofa towarzyszą zawsze dwa ważne aspekty – bezpieczeństwo na drogach i pomoc misjonarzom w zakupie środków transportu w różnych krajach świata. W zeszłym roku na ten cel udało się przekazać 5 mln. 115 tys. zł. 
play_arrow

czytaj więcej

Wakacje jednego dnia

Za nami trzy tygodnie wakacji, czas beztroskiego wypoczynku i korzystania z uroków lata. Niestety, nie dla wszystkich. W blokach i kamienicach mieszkają obok nas tysiące niewidocznych na co dzień osób - starszych, schorowanych i samotnych. Zamknięci w czterech ścianach, zmagają się z chorobą, niepełnosprawnością, lękiem przed wyjściem z domu.
play_arrow

czytaj więcej

Fair play jest OK, czyli Parafiada

Tygodniowe święto sportu, wiary i kultury-czyli 35. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży już w niedzielę rozpocznie się w Warszawie. Zapisać się nie można, ale przyjść, dopingować, uczestniczyć we wspólnej zabawie jak najbardziej. O samej imprezie, która zbiega się z rozgrywkami EURO oraz grze fair play z wolontariuszami i pijarem o.Jackiem Wolanem rozmawia Agnieszka Kozłowska Łysko
play_arrow

czytaj więcej

Nowy Kurier Galicyjski

Niezależne pismo Polaków na Ukrainie – to periodyk podejmujący tematy dotyczące zarówno historii Polski, jak i spraw bieżących. W najnowszym numerze pisma wiele miejsca poświęcono Melchiorowi Wańkowiczowi i jego "Szkicom spod Monte Cassino", a także podkreślono udział Kresowian, szczególnie z terenu Ziemi Lwowskiej, Wołynia i Podola w tej zwycięskiej bitwie.
play_arrow

czytaj więcej

Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą

Powołanie, w październiku 2022r., Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą, było kolejnym pionierskim projektem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. 
play_arrow

czytaj więcej

Paweł Cwynar-spowiedź

Były gangster i wielokrotny recydywista o burzliwym życiorysie, który w pewnym momencie swojego życia postawił wszystko na jedna kartę. Paweł Cwynar za kratami spędził w sumie 15 lat! Teraz jest Rycerzem Zakonu św. Jana Pawła II i poczytnym pisarzem. Co sprawiło że tak się zmienił? Zapraszam do wysłuchania historii życia.... z przemocą i cudami!
play_arrow

czytaj więcej

Zapraszamy na Lednicę

play_arrow

czytaj więcej

II Kongres Wieczystej Adoracji

„Eucharystia źródłem jedności” – pod takim hasłem odbył się tegoroczny Kongres Wieczystej Adoracji,  organizowany przez telewizję EWTN Polska w dniach 10-12 maja w sercu Wrocławia, na Ostrowie Tumskim, we wrocławskiej katedrze, kościele Uniwersyteckim, auli Papieskiego Wydziału Teologicznego. Były to 3 dni wypełnione adoracją, modlitwą i rozmowami na najważniejsze duchowe tematy, skupione wokół idei jedności. Najlepsi znawcy tematu, wyjątkowi prelegenci, a w centrum Osoba Jezusa Chrystusa. O wydarzeniu opowiemy w Śladach na piasku.
play_arrow

czytaj więcej

249. rocznica urodzin księdza Jakuba Falkowskiego

29 kwietnia minęła 249 rocznica urodzin księdza Jakuba Falkowskiego, pijara, założyciel Instytutu Głuchoniemych i Ociemniałych. Był jednym z pierwszych na ziemiach polskich, który podjął działania edukacyjne na rzecz młodzieży głuchoniemej, oparte na wzorach zachodnich. Powierzono mu utworzenie w 1817 roku Instytutu Głuchoniemych który działa do dziś. Jak to się stało, że ksiądz Falkowski zainteresował się nauczaniem dzieci niesłyszących i jak w tamtych czasach wyglądała kwestia nauczania takich dzieci w Europie? Gościem audycji będzie dr Paulina Dąbrosz-Drewnowska – historyk z Uniwersytetu Szczecińskiego.
play_arrow

czytaj więcej

Section21