Redakcja Programów Katolickich Rozmowy
Section04
Section05

Rozmowy

Section08

Ksiądz z osiedla i Cyrk Motyli

W audycji Dobre nowiny odwiedzi nas ksiądz z osiedla, czyli ks. Rafał Główczyński i opowie o tym co się dzieje w Cyrku Motyli - klubokawiarni, która działa bez cennika, bo każdy płaci ile chce (albo pomaga w sprzątaniu). Kiedy odbywają się spotkania dla rodzin, kto bierze udział w balach seniora i dlaczego cała strefa jest wolna od alkoholu i telefonów? W audycji pojawi się też temat katocelebryctwa - czym jest i na czym polega. Zaprasza Marta Kawalec
play_arrow

czytaj więcej

Franciszkańskie propozycje dla każdego

Są miejsca, które niemal każdego dnia oferują coś dla ducha – należy do nich Sanktuarium i klasztor w Niepokalanowie, które przyciąga pielgrzymów nie tylko przy okazji uroczystości Św. Maksymiliana Kolbego i towarzyszącego jej odpustu. Niepokalanów to Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask, działa tu Światowe Centrum Modlitwy o pokój, ale to także miejsce wydarzeń dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Porozmawiamy o sile tego miejsca i propozycjach spotkań w duchu franciszkańskim i Św. Maksymiliana Kolbego.

czytaj więcej

Fenomen pielgrzymek na Jasną Górę

Historia Święta Matki Boskiej Królowej Polski i zwyczajów z nim związanych oraz o fenomenie pielgrzymek na Jasną Górę, o pielgrzymkach nietypowych również porozmawiamy. Goście: o. Michał Bortnik, paulin, rzecznik prasowy J. Góry i pielgrzymi. Zaprasza Agnieszka Kozłowska-Łysko
play_arrow

czytaj więcej

Matka Boża Łaskawa - Cud nad Wisłą

W świątecznej Familijne Jedynce powiemy w I godz. o Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, przeniesiemy się do Jerozolimy do Bazyliki Zaśnięcia Matki Bożej i przekażemy prośbę Kustosza Ziemi Świętej aby 15 VIII był dniem do usilnej modlitwy o pokój na Bliskim Wschodzie. Przedstawimy dwie tradycje dotyczące Wniebowzięcia Maryi: Zastanowimy się Efez czy Jerozolima.

czytaj więcej

Zbigniew Strzałkowski i Michał Tomaszek - wspomnienie polskich męczenników

9 sierpnia 1991 r. zostali zamordowani w Peru przez Terrorystów Komunistycznej Partii Peru „Świetlisty Szlak” Ojcowie Zbigniew Strzałkowski i Michał Tomaszek. W audycji „Kościół nasz powszedni” przypomnimy ich życie i powiemy jak rozwija się w Polsce i na świecie kult pierwszych polskich męczenników.
play_arrow

czytaj więcej

Ucieczka od miasta albo radość w prostocie

Ucieczka od miasta albo radość w prostocie? Jak wykorzystać czas wakacji, by uciec od zgiełku miast? Co można wtedy zyskać, lub odzyskać? Czy gdzieś w głębi nas jest pragnienie prostoty, które wymaga wydobycia? A może jest to potrzeba wręcz surowego życia, pełnego zdecydowania lub nawet radykalizmu? Jakie miejsce zajmuje w tym odnalezienie siebie i przestrzeni dla ducha?
play_arrow

czytaj więcej

Odpoczynek od Boga

Czy umiemy wypoczywać? Dlaczego współczesny człowiek nawet wolny czas musi mieć zaplanowany, dobrzy wykorzystany i potraktowany zadaniowo? A co z odpoczynkiem ludzi wierzących, np. w czasie rekolekcji? Czy nie potrzeba czasami też odpocząć od Boga i obowiązków religijnych? I czy istnieje jeden model dobrego relaksu czy też jest to sprawa tak indywidualna, że nie powinna podlegać dyskusji?

czytaj więcej

Rok abp Antoniego Baraniaka

Rozmowa o abp Antonim Baraniakiem przed zbliżającą się rocznicą śmierci patrona bieżącego roku. Gość ks. Dr Jarosław Wąsowicz – biograf bohatera
play_arrow

czytaj więcej

Czy sztuka możne obrażać wiarę?

Czy sztuka możne obrażać wiarę, czy wiara rozumie sztukę czyli o olimpijskiej ostatniej wieczerzy i nie tylko.
play_arrow

czytaj więcej

Projekt ’44. Sakramentki

1 sierpnia w Polsce oficjalnie rozpoczęły się uroczystości 80-tej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Udział w nim wzięły wszystkie stany łącznie z duchownymi i zakonnymi. Na rynku Nowego Miasta w Warszawie, u sióstr sakramentek pomoc i schronienie otrzymywali wszyscy.

czytaj więcej

Olimpiada

W Paryżu rozpoczęły się Igrzyska Olimpijskie. W audycji spojrzymy na nie trochę historycznie, a trochę przez pryzmat zasad. Przekręty i zachowania Fair play, które zapamiętali widzowie a polski sport  pamięta do dziś? o tym w rozmowie z Arturem Pasko, członkiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Zaprasza Agnieszka Kozłowska-Łysko
play_arrow

czytaj więcej

Jeden dzień z życia dziadków i osób starszych

Gdy wiek postępuje, siły słabną, włosy siwieją, rola społeczna maleje, a życie staje się mniej produktywne, nie powinno wydawać się bezużyteczne. Ale są Dobre nowiny! Dokładnie w Dniu Dziadków i osób starszych powiemy jak odmienić chociaż jeden dzień osobom starszym i ufundować im wakacje. Opowiedzą o tym przedstawiciele ze Stowarzyszenia Mali Bracia Ubogich.
play_arrow

czytaj więcej

Section016
Section025