Redakcja Programów Katolickich Programy dla wszystkich
Section04

Programy | Dla wszystkich

Wyznania

Jego życie i teologia na trwałe wpisała się w żywą tradycję Kościoła. Była w św. Augustynie biskupie Hippony - wielka pasja i umiłowanie życia, filozoficzny głód prawdy, dobra i piękna, ale jego serce pozostawało niespokojne. Jego najsłynniejsze, najczęściej komentowane dzieło to „Wyznania”, które ukazały się w nowym przekładzie prof. Stanisława Stabryły - miłośnika i  znawcy kultury antycznej, gościa audycji.
play_arrow

czytaj więcej

Kościół w kwestii robotniczej

15 maja przypada 130 rocznica ogłoszenia Rerum novarum. Encyklika Leona XIII otworzyła nowy rozdział w nauczaniu społecznym Kościoła, które z punktu widzenia doktryny chrześcijańskiej odnosi się do najważniejszych problemów, współczesnego świata.
play_arrow

czytaj więcej

Majowe wypracowanie - odrabiane sercem

Mów mało - żyj bez hałasu - cisza; Czyn wiele - bez gorączki - spokojnie; Nie trać czasu - nie należy do ciebie; Strzeż swego serca....
play_arrow

czytaj więcej

Formy współczesnej bezreligijności

Rozchodzenie się dróg chrześcijaństwa i świata, różne formy współczesnej bezreligijności, a także pytanie o potrzebę nowego Soboru - to tylko niektóre tematy wiosennego numeru kwartalnika „Więź”. Gościem audycji jest dr Sebastian Duda - teolog i publicysta.
play_arrow

czytaj więcej

Książę Filip - człowiek zmierzchu epoki

Pasjonat teologii, ochrzczony w Kościele prawosławnym, który musiał przejść na anglikanizm. Syn założycielki wspólnoty mniszek, której grób mieści się w Jerozolimie. Patron nagrody Templetona i ponad 800 organizacji charytatywnych. 17 kwietnia świat pożegnał męża królowej Elżbiety II – księcia Filipa. Czy wraz z jego odejściem kończy się również epoka, w której bycie na drugim planie i służba innym stanowi życiowe motto? Gościem audycji jest Jonathan Luxmoore – brytyjski dziennikarz i pisarz.
play_arrow

czytaj więcej

Pasterz i owce...

Dla tej najmniejszej czy zagubionej Dobry Pasterz zostawi stado. Czy w kulturze pasterskiej czasów Jezusa to były słowa kontrowersyjne? Jak przez wieki przypowieść o Dobrym Pasterzu tłumaczyła sztuka? Co z tego etosu przetrwało do dziś?
play_arrow

czytaj więcej

Pamięci Hansa Kunga

6 kwietnia w wieku 93 lat zmarł w Tybindze Hans Kung jeden z najważniejszych współczesnych teologów. Szwajcarski uczony był ekspertem w czasie Soboru Watykańskiego II, a także autorem licznych dzieł, które przyniosły mu światowy rozgłos oraz konflikt z Rzymem. Jego postać przybliża w audycji ks. prof. Przemysław Artemiuk z UKSW w Warszawie.
play_arrow

czytaj więcej

120 rocznica urodzin Pier Giorgio Frassatiego

Pier Giorgio – był człowiekiem niezwykle wrażliwym, który mimo, że pochodził z zamożnej rodziny, potrafił dostrzec potrzeby ludzi cierpiących i biednych. Był człowiekiem spełnionym, obdarowanym przez Boga wieloma darami i który dary te rozwijał.
play_arrow

czytaj więcej

Nigdy więcej sami

Są jak dzieci…potrzebują miłości ,opieki i towarzystwa…do końca życia.  Takie są osoby niepełnosprawne intelektualnie, które swoje miejsce doskonale odnajdują we wspólnotach Wiara i Światło”. To międzynarodowy, chrześcijański ruch, założony 50 lat temu.
play_arrow

czytaj więcej

Świadkowie miłosierdzia

„Jestem miłością i miłosierdziem samym"- mówił o sobie Jezus, prosząc siostrę Faustynę, żeby ogłosiła to orędzie całemu światu. I ogłosiła. Jej dzieło przejęli następni, którzy głoszą je nieustannie, każdemu, codziennie na nowo.
play_arrow

czytaj więcej

Section08
Section025