Redakcja Programów Katolickich Programy dla wszystkich
Section04

Programy | Dla wszystkich

Kult Miłosierdzia Bożego we Francji

Wprowadzone w 2000 roku przez Jana Pawła II Święto Miłosierdzia Bożego gromadzi wiernych nie tylko w Polsce. Liczbę czcicieli Miłosierdzia Bożego na całym świecie liczy się w milionach. Wielkimi propagatorami kultu Miłosierdzia Bożego są Księża Pallotyni, którzy wszędzie gdzie są, na różnych placówkach misyjnych zawsze dbają o rozwój tego kultu.
play_arrow

czytaj więcej

Fundacja Anioły Miłosierdzia - Pomoc w trudnych czasach

Miłosierdzie oznacza otwarcie serca na potrzeby innych. Trzeba troszczyć się o ich  ciało i duszę. W historii nie brakowało osób, którzy świadczyli taką posługę. Chociaż byli ludźmi, ich posługa przypominała aniołów miłosierdzia.
play_arrow

czytaj więcej

Muzyka w działalności oo. benonitów warszawskich

W roku Św. Klemensa Marii Hofbauer​a związanym z 200. rocznicą jego śmierci, warto przyjrzeć się roli muzyki w działalności duszpasterskiej oo. benonitów warszawskich. To zgromadzenie zakonne redemptorystów działające w Polsce na przełomie XVIII i XIX wieku przy kościele św. Benona w Warszawie. Gość audycji dr Oksana Shkurgan – muzykolog.  
play_arrow

czytaj więcej

Miłosierdzie to litość czy przebaczenie?

W przeddzień Niedzieli Miłosierdzia Bożego postaramy się odpowiedzieć na to pytanie oraz wyjaśnić sens modlitwy do najsłynniejszego obrazu - Jezusa Miłosiernego. Dlaczego czyni cuda?
play_arrow

czytaj więcej

Studencki Kraków

W cyklu na Jubileusz 100- lecia urodzin JPII - „STUDENCKI KRAKÓW:: Rzeczywistość studencka. Poznawanie Krakowa, działalność na różnych polach kultury. Zainteresowania młodego Karola Wojtyły. Co kształtuje jego osobowość. Jakie decyzje życiowe podejmie w tym czasie? Wspomnienia aktorów teatru rapsodycznego, profesorów U.J. i kolegów uczestniczących w spotkaniach Tyranowskiego.
play_arrow

czytaj więcej

Życie po śmierci

W czasie pandemii koronowirusa potrzebne nam są przykłady, które pozwolą, że na przyszłe życie spojrzymy z nadzieją.
play_arrow

czytaj więcej

Zagadki życia

Czy zdarzyło się Wam zamienić w słup soli? ...albo coś was tak zaskoczyło, że zabrakło języka w gębie? Nie dosłownie oczywiście. O takich właśnie sytuacjach opowiadać będą nasi goście ks. Karol Oparcik, Katarzyna Milej i Maciej Matusiak. Porozmawiamy też o tym, czy taki szok ma dobre strony, a jeśli tak to jakie?
play_arrow

czytaj więcej

Wielkanoc w Ekwadorze

Polska, Europa, cały świat jest zaangażowana w walkę z pandemią korona wirusa. Ma ona wpływ na życie społeczne, gospodarcze ale także na religijne. Ograniczenia, które zostały nałożone na ludzi na całym świecie powodują, że Święta Wielkanocne odbędą się bez udziału wiernych, nie licząc kilku osób na które w obecnej sytuacji jest zgoda.
play_arrow

czytaj więcej

Dlaczego tak trudno uwierzyć?

W nawiązaniu do opowieści o uczniach idących do Emaus postawimy pytanie: Dlaczego tak trudno uwierzyć? Na jakie trudności w pierwszych wiekach natrafiała wśród żydów i pogan chrześcijańska wiara we wcielenie? Jak próbowano na przestrzeni wieków zracjonalizować, a tym samym  unieważnić wiarę chrześcijan w zmartwychwstanie? Na jakie trudności natrafia człowiek stający wobec wiary w istnienie Boga chrześcijan? Na te pytania poszukiwać będziemy odpowiedzi z historykami, teologami i filozofami.
play_arrow

czytaj więcej

Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek w Ekwadorze

Placówka Sióstr Benedyktynek Misjonarek została założona w Ekwadorze w miejscowości Santo Domingo de Los Colorados w roku 1996. Od początku istnienia placówki siostry pracują w duszpasterstwie, czyli zajmują się formacją katechetów, przygotowaniem liturgii w kościele i kaplicach, przygotowaniem do sakramentów, pracowały w szkolnictwie katolickim, zajmowały się dzieci z rodzin najbardziej zaniedbanych, niepełnosprawnych i upośledzonych.
play_arrow

czytaj więcej

Section08
Section025