- We wtorek o godz. 8 rano ruszyła produkcja pierwszej partii leku – poinformowali przedstawiciele spółki.
Na konferencji "Start produkcji polskiego leku na COVID-19" zostały omówione wyniki dotychczasowych badań w Polsce i na świecie oraz postępy w leczeniu przeciwciałami pochodzącymi od osób zakażonych koronawirusem. Konferencja prasowa została zorganizowana w rektoracie Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
- Pierwsza partia leku zostanie przeznaczona do testów klinicznych - poinformował Biomed. Spółka wystosowała także apel do krajów UE o utworzenie banków osocza i zwiększenie środków na zbieranie i przechowywanie osocza z przeciwciałami.
O efektach leczeniu chorych na koronawirusa przeciwciałami od ozdrowieńców informowano ostatnio na łamach pisma "American Journal of Pathology". Badacze pod kierunkiem dr. Erica Salazara z Houston Methodist Hospital doszli do wniosków, że taka kuracja daje dobre wyniki w leczeniu ciężko chorych.
Ich twierdzenia oparto na badaniach 316 pacjentów ciężko lub wręcz krytycznie chorych na Covid-19, którym przetoczono osocze krwi pochodzące od osób po przebytej infekcji.
Biomed Lublin poinformował, że po zabezpieczeniu niezbędnej ilości osocza z Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa rozpoczęto proces wytwarzania preparatu immunoglobulina anty SARS-CoV-2 na potrzeby badań klinicznych.
polskieradio.pl/ho