- To są naprawdę najlepsze z najlepszych ośrodków medycznych, to jest Harvard Medical School, University of Pennsylvania, University of Oxford, Stanford University School of Medicine, University of Cambrigde. Doktorantów mamy piętnastu, tyleż samo doktorów, doktorów habilitowanych ośmiu i dwóch profesorów, więc spośród tych czterdziestu beneficjentów to aż trzydziestu jest doktorantami lub doktorami - podkreśla doktor Kostecki.
Jednym ze stypendystów, który odbył staż na Uniwersytecie Medycznym w Charleston, jest doktor Piotr Rudziński z Narodowego Instytutu Kardiologii w Aninie. Według niego każdy lekarz ma chęć wyjazdu i zobaczenia, jak pracują jego koledzy po fachu w innych miejscach na świecie, jak wygląda system opieki zdrowotnej, jego struktura, i jak w innym miejscu wygląda to, co na co dzień robi w ośrodku macierzystym.
Do tej pory stypendyści programu Walczak mogli wyjechać jedynie do ośrodków w Stanach Zjednoczonych. Od tego roku mogą wybierać spośród placówek medycznych na całym świecie. Listę czterdzieściorga beneficjentów można znaleźć na stronie nawa.gov.pl, a osoby, które nie zakwalifikowały się do programu Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej zachęca do aplikowania w kolejnej edycji. Zostanie ona ogłoszona pod koniec października.
Więcej informacji znajduje się stronie NAWA: https://www.nawa.gov.pl/nawa/aktualnosci/wyniki-naboru-do-ostatniej-edycji-programu-walczak-nawa
IAR/dad