Euro 2020

Euro 2020: biało-czerwoni nie składają broni. Maciej Rybus apeluje o jedność wśród kadrowiczów

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 22:57
- Teraz jak nigdy potrzebujemy tego, by się zjednoczyć i pokazać to, o czym mówiliśmy od początku zgrupowania - powiedział w rozmowie z IAR lewy obrońca reprezentacji Polski Maciej Rybus po przegranym meczu ze Słowacją.
Maciej Rybus
Maciej RybusFoto: PAP/EPA/Kirill Kudryavtsev / POOL

Polacy przegrali ze Słowakami 1:2 (0:1) w rozegranym w Petersburgu spotkaniu grupy E piłkarskich mistrzostw Europy. Słowacy prowadzili od 18. minuty po samobójczym trafieniu Wojciecha Szczęsnego. W 46. minucie wyrównał Karol Linetty. Gola dającego zwycięstwo reprezentacji Słowacji strzelił w 69. minucie Milan Skriniar.

Euro 2020 - SERWIS SPECJALNY

- Tracimy zdecydowanie zbyt wiele goli – zwłaszcza po stałych fragmentach gry. Wiedzieliśmy, że ich najgroźniejszym zawodnikiem w takich sytuacjach jest Skriniar, ale coś zawiodło - przyznał piłkarz Lokomotiwu Moskwa.

00:37 Maciej Rybus po meczu ze Słowacją.mp3 Maciej Rybus po meczu ze Słowacją

Od 62. minuty Polacy grali w osłabieniu po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Grzegorza Krychowiaka. Maciej Rybus przyznaje, że gra Polaków nie mogła cieszyć.

- Czujemy się zawiedzeni, popełniliśmy głupie błędy. Teraz poprzeczka będzie zawieszona jeszcze wyżej. W mojej opinii zarówno Hiszpania, jak i Szwecja to lepsze drużyny niż Słowacja - podsumował 61-krotny reprezentant Polski.

00:23 Maciej Rybus po meczu ze Słowacją 2.mp3 Maciej Rybus po meczu ze Słowacją 2

Po pierwszej kolejce zmagań na Euro 2020 biało-czerwoni zajmują ostatnie, czwarte miejsce w tabeli grupy E. Liderami z dorobkiem 3 punktów są Słowacy, natomiast Hiszpanie i Szwedzi mają po jednym "oczku".

Reprezentacja Polski przegrała w Sankt Petersburgu ze Słowacją 1:2 (0:1) w pierwszym meczu grupy E piłkarskich mistrzostw Europy.