Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
Czwórka
Karina Duczyńska 26.11.2017

Elektrostymulacja zamiast ćwiczeń. Czy to działa?

Elektrostymulacja to trening z wykorzystaniem prądu elektrycznego, który ma za zadanie rozbić tkankę tłuszczową. Czy rzeczywiście jest skuteczny?

Elektrostymulacja reklamowana jest jako zamiennik prawdziwych ćwiczeń, z którego coraz chętniej korzystają z niego gwiazdy. - Elektrostymulacja to zmiana bodźca. Zamiast ciężarów i stymulacji wykorzystujemy impuls nerwowo-mięśniowy. Oprócz tego trzeba ćwiczyć. Nic nie dzieje się samo. Wbrew pozorom to bardzo ciężki i wymagający trening. - mówił Szymon Bartoszek, ekspert Technologii EMS.

Skoro impulsy elektromagnetyczne wymagają dodatkowej aktywności fizycznej, dlaczego są coraz bardziej popularne w świecie sportu? Czy regularne ćwiczenia to za mało, aby utrzymać wymarzoną sylwetkę? Jakie są plusy korzystania z tej technologii? Ekspert przekonuje, że jednym z czynników, jakie mogą przekonać do EMS jest to, że dzięki technologii treningi stają się krótsze. - Najbardziej odczuwalną zmianą będzie to, że trening jest krótszy. 1-2 razy w tygodniu w zależności od potrzeb. Dzięki impulsom odwracamy naturalny proces. Efekty, które są odczuwalne normalnie w ostatnich 20 minutach treningu dzięki impulsom są widoczne od razu. - wyjaśniał.

Jak często ćwiczyć z wykorzystaniem impulsów elektrycznych, aby zauważyć efekty? Jak wygląda strój do treningu z elektrostymulacją? Czy istnieją medyczne przeciwwskazania i kto nie powinien korzystać z technologii EMS? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: 4. bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: w nagraniu rozmowy Szymon Bartoszek, ekspert Technologii EMS

Data emisji: 26.11.2017

Godzina emisji: 10.14

ac/kul