Paweł Słójkowski 26.01.2014

Australian Open: Wawrinka wygrał swój pierwszy wielkoszlemowy turniej

Rozstawiony z numerem ósmym Stanislas Wawrinka pokonał w niedzielnym finale Australian Open grającego z "jedynką" Hiszpana Rafaela Nadala 6:3, 6:2, 3:6, 6:3.

SET 3: Nadal - Wawrinka 6:3

Nadal - Wawrinka 6:3 na przewagi - KONIEC TRZECIEGO SETA! Skazywany już na porażkę Nadal wygrał trzecią partię! Niesłychane rzeczy dzieją się na Rod Laver Arena!

Nadal - Wawrinka 5:3 do 0 Szwajcar broni się dobrym serwisem i wciąż jest w grze w tej trzeciej partii. Jednak zaraz Hiszpan będzie serwował na wygranie seta

Nadal - Wawrinka 5:2 do 30 Cała masa błędów ze strony Szwajcara (już 35 przy 21 Hiszpana) i Nadal jest o gema od wygrania seta

Nadal - Wawrinka 4:2 do 30 Wreszcie lepsza gra ze strony Szwajcara, który wygrywa gema przy swoim serwisie. Nadal nie próbuje nawet biec do niektórych piłek - kontuzja wciąż jednak mu przeszkadza

Nadal - Wawrinka 4:1 do 15 Nie widać już po Hiszpanie śladów kontuzji. Zdaje się, że rzeczywiście zadziałały leki przeciwbólowe. Tymczasem Szwajcar jest kompletnie wybity z gry

Nadal - Wawrinka 3:1 do 30 Wreszcie przełamuje się Szwajcar - wygrywa pierwszego gema w tym secie przy własnym podaniu.

Nadal - Wawrinka 3:0 do 30 Znów wygrywa Hiszpan! Ależ się odwróciły losy tego spotkania!

Nadal - Wawrinka 2:0 do 30 Hiszpan przełamuje Szwajcara! Być może zaczęły działać środki przeciwbólowe. Wawrinka chyba zlekceważył zmęczonego rywala

Rafael
Rafael Nadal, fot. EPA/MAST IRHAM

Nadal - Wawrinka 1:0 na przewagi Hiszpan w przerwie wziął jeszcze krótką pomoc medyczną i zdecydował się na rozegranie trzeciej partii. Nadal wygrał swoje podanie, ale po zaciętej walce na przewagi