Paweł Słójkowski 26.01.2014

Australian Open: Wawrinka wygrał swój pierwszy wielkoszlemowy turniej

Rozstawiony z numerem ósmym Stanislas Wawrinka pokonał w niedzielnym finale Australian Open grającego z "jedynką" Hiszpana Rafaela Nadala 6:3, 6:2, 3:6, 6:3.

SET 2: Nadal - Wawrinka 2:6

Nadal - Wawrinka 2:6 do 15 - KONIEC DRUGIEGO SETA! Wawrinka bez problemu wygrywa własne podanie. Nadal nie decyduje się na poddanie pojedynku, ale ten mecz jest już chyba rozstrzygnięty

Nadal - Wawrinka 2:5 na przewagi Kompletnie wybity z uderzenia Szwajcar, który miał już piłkę setową. Szwajcarowi chyba się zrobiło szkoda Hiszpana. Amerykańscy komentatorzy spekulują, że chodzi o uraz dolnej części kręgosłupa Hiszpana.

Nadal - Wawrinka 1:5 na przewagi Ciut lepiej Nadal, ale to bardziej zasługa Szwajcara, który widząc co dzieje się na korcie popełnił kilka prostych błędów. Ciężka sytuacja na korcie dla obu zawodników

Stanislas
Stanislas Wawrinka, fot. EPA/NARENDRA SHRESTHA

Nadal - Wawrinka 1:4 do 15 Drugie przełamanie w tym secie! Szwajcar pewnie zmierza po swoje, a Nadal wygląda na zrezygnowanego. Hiszpan ewidentnie ma jakąś kontuzję. Jego serwis jest niesamowicie słaby - prędkość posyłania piłki jest na poziomie juniorskim. Nadal wygląda jakby się miał zaraz rozpłakać. Bukmacherzy przestali przyjmować zakłady na mecz! Wszystko wskazuje na to, że to spotkanie zakończy się kreczem lidera rankingu ATP!

Nadal - Wawrinka 1:3 do 0 Publiczność zdecydowanie kibicuje po przerwie Szwajcarowi. Ale chyba jednak czas medyczny nie była zagrywką taktyczną. Hiszpan fatalnie wygląda na korcie. Ciężko się porusza. Czyżby przedwczesny koniec tego finału?

Nadal wygwizdany po powrocie z szatni! Hiszpan mocno nagiął przepisy i wrócił do gry po dłuższym czasie, niż to jest przewidziane. Wcześniej w furię wpadł Szwajcar, który chciał by sędzia powiedział mu czemu Nadal skorzystał z przerwy. Wawrinka nie dostał jednak odpowiedzi i wywołał zamieszanie na korcie.

Nadal - Wawrinka 1:2 na przewagi Hiszpan wygrywa własne podanie, ale z olbrzymimi problemami. Tuż po zakończeniu gema bierze czas medyczny - zdaje się, że liderowi rankingu ATP mocno dokucza ból pleców

Nadal - Wawrinka 0:2 do 30 Szwajcar piękną akcją "serve and volley" kończy drugiego gema. Nadal nie za bardzo wie, jak odmienić losy meczu

Nadal - Wawrinka 0:1 do 0 Niesłychane! Szwajcar przełamuje Hiszpana "na sucho" w gemie! Druga partia i napięcie wciąż rośnie! Wawrinka od razu wychodzi na prowadzenie!