Prezydencja pod znakiem kultury

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2011 14:34
O kulturalnym wymiarze naszego przewodniczenia pracom Rady UE porozmawia ze swoimi gośćmi Hanna Maria Giza. Zapraszamy w czwartek o 18.00.

Sopot zamieni się w Otwarty Kurort Kultury, Warszawa dostanie mobilny Pawilon Artystyczny, Poznań stanie barokiem, a Lublin pomieści artystów z Litwy, Łotwy, Estonii i Gruzji. To bardzo duży skrót tego, co wydarzy się w całej Polsce od lipca do grudnia 2011 roku. Z promocją zagraniczną zajedziemy nie tylko do stolic europejskich, ale też do Tokio i Pekinu. Ale i tak wszystkie drogi prowadzą na Plac Defilad.

Od 1 lipca do 31 grudnia 2011 roku Polska będzie przewodniczyć pracom Rady Unii Europejskiej. Prezydencja, oprócz wymiaru ściśle politycznego, jest także okazją do budowania wizerunku państwa, które ją sprawuje.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego powierzył koncepcję i realizację krajowego programu kulturalnego polskiej Prezydencji - Narodowemu Instytutowi Audiowizualnemu, zaś koncepcję i realizację wydarzeń kulturalnych, które odbędą się za granicą - Instytutowi Adama Mickiewicza.

Na spotkanie z dr Olgą Wysocką i Michałem Merczyńskim zaprasza Hanna Maria Giza.

26 maja (czwartek), godz. 18:00

Czytaj także

Kolorowe bączki na polską prezydencję w UE (zdjęcia)

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2011 11:00
Spinki do koszul wykonane ze srebra i krzemienia pasiastego, skórzane aktówki i drewniane bączki - to upominki, które podczas polskiej prezydencji będą wręczane zagranicznym delegacjom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premier otworzył ambasadę w Brukseli. "Jesteście gotowi do prezydencji"

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2011 14:18
W uroczystości wziął udział premier Donald Tusk, szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso, przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy i szef Europarlamentu Jerzy Buzek.
rozwiń zwiń