Urządzenie do czytania rąk

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2014 17:00
W "Skarbcu Nauki Polskiej" zapraszamy na spotkanie z dr Konradem Juszczykiem, naukowcem pracującym nad aplikacją do identyfikacji i interpretacji ruchów rąk z wykorzystaniem czujnika ruchu MS Kinect.
Urządzenie do czytania rąk
Foto: glow images/East News

Od 2 lat Fundacja na Rzecz Nauki Polskiej organizuje konkurs, którego celem jest doskonalenie wśród młodych badaczy umiejętności klarownej i interesującej prezentacji swoich projektów badawczych. Wśród nagrodzonych znalazł się dr Konrad Juszczyk - komunikolog z Instytutu Językoznawstwa Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Konrad Juszczyk wraz z informatykiem z Politechniki Poznańskiej - Kamilem Ciecierskim - chce stworzyć aplikację do identyfikacji i interpretacji ruchów rąk z wykorzystaniem czujnika ruchu MS Kinect. Taka aplikacja ułatwi pracę psychologów, psychoterapeutów, językoznawców i wyręczy ich w żmudnym opisie tych ruchów oraz przyspieszy ich interpretację.

Na audycję zaprasza Katarzyna Kobylecka.

21 lutego (piątek), godz. 15.00-15.30

bch/mm

Zobacz więcej na temat: komunikacja NAUKA
Czytaj także

Tatuaż - sztuka cywilizowania ciała

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2014 19:00
- W społeczeństwach przedpiśmiennych ciało niezmodyfikowane było traktowane jako pewnego rodzaju byt niedokończony. Dopiero tatuaż je cywilizował - mówiła w Dwójce dr Agata Dziuban autorka książki "Gry z tożsamością" poświęconej kulturowemu kontekstowi tatuowania ludzkiego ciała.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kalendarz jako narzędzie polityki

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2014 17:00
W "Skarbcu nauki polskiej" spotkaliśmy się z drem Michałem Choptianym, autorem projektu naukowego - finalisty konkursu Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej, którego celem jest doskonalenie umiejętności młodych badaczy w zakresie popularyzowania nauki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sensacyjne odkrycie w ośrodku kultury Majów

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2014 17:45
W "Skarbcu nauki polskiej" gościliśmy archeologów z Uniwersytetu Jagiellońskiego - dr Jarosława Źrałkę i Wiesława Koszkula, których odkrycia w gwatemalskim Nakum rzucają nowe światło na historię cywilizacji Majów.
rozwiń zwiń