Elektronik. Powrót legendy

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2014 15:30
Kino Elektronik, powstałe w latach 70. na warszawskim Żoliborzu, w Zespole Szkół Elektronicznych przy ul. Generała Zajączka, dla wielu było miejscem kultowym. Odbywały się tutaj nie tylko pokazy filmowe - dzięki garderobie i scenie organizowano również spektakle teatralne i koncerty.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: SparkCBC/Flickr/CC

Dawna historia kina zakończyła się 28 września 2001 r., gdy pokazano w nim "Czekolada" z Juliette Binoche i Johnnym Deppem. O zamknięciu kina przesądziła kontrola straży pożarnej - jego wnętrze nie spełniało wymogów bezpieczeństwa.
Po ponad dekadzie Elektronik powraca na kulturalną mapę Żoliborza. A wszystko dzięki Warszawskiej Szkole Filmowej i fundacji "Laterna Magica" Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy. Dobiega końca remont sali kinowej, a na zewnętrznej ścianie budynku pojawił się już specjalny mural, wykonany przez grupę Ad Manum.
O przeszłości i przyszłości "Elektronika" w "Kwadransie bez muzyki" opowie Maciej Ślesicki, a o muralu jego twórcy - Anna Koźbiel i Adam Walas.
Na audycję zaprasza Paweł Siwek.

11 września (czwartek), godz. 22.45-23.00

mc/mm

Zobacz więcej na temat: kino Warszawa Żoliborz
Czytaj także

Otwarte wnętrze. Architektura warszawskiej kultury

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2014 21:30
– Moim celem jest budowanie obiektów, które odsłaniają wszystko, co mają, i wchodzą w interakcje z mieszkańcami miasta – mówił w Dwójce architekt Thomas Phifer, projektant nowych budynków Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz TR Warszawa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Powstanie Warszawskie? Tylko w hollywoodzkiej oprawie!

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2014 11:00
- Reakcja Amerykanów na wieść, że ktoś jest z Polski jest taka: a znam! Pierogi i kapusta! My chcemy to zmienić na skojarzenia z Powstaniem Warszawskim - mówiła w Dwójce polska inwestorka Eva Blaisdell, która chce zostać producentką amerykańskiej fabuły poświęconej wydarzeniom z 1944 roku.
rozwiń zwiń