Wspominamy Christophera Hogwooda

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2014 11:00
W poniedziałkowych "Rozmowach o muzyce" Ewa Obniska i Magdalena Łoś przywołają postać oraz dorobek wybitnego angielskiego muzyka, którego pożegnaliśmy we wrześniu tego roku.
Christopher Hogwood, 2014
Christopher Hogwood, 2014Foto: Jamesfranklingresham, lic. CC (wikipedia)

Polskę odwiedził po raz pierwszy w 1981 roku. Publiczność Filharmonii Narodowej była wtedy zszokowana delikatnym, niesymfonicznym brzmieniem Academy of Ancient Music. Christopher Hogwood miał już wtedy za sobą studia w Pembroke College na Uniwersytecie w Cambridge (m.in. u Raymonda Lepparta i Gustava Leonhardta) oraz 8 lat pracy z autorskim zespołem.

Z Academy of Ancient Music Christopher Hogwood nagrał ponad 200 płyt z muzyką dawną. Ale interesował się także XX-wiecznym neoklasycyzmem oraz prowadzeniem konwencjonalnych orkiestr. Przez ostatnie trzy sezony był między innymi pierwszym gościnnym dyrygentem Filharmonii Poznańskiej.

Artysta zmarł po długiej chorobie w swoim domu w Cambridge. Miał 73 lata.

Zapraszamy na poświęcone Christopherowi Hogwoodowi "Rozmowy o muzyce".

27 października (poniedziałek), godz. 19.00-21.00

mm/jp

Zobacz więcej na temat: MUZYKA muzyka klasyczna
Czytaj także

Jak Frans Brüggen odmienił życie muzyczne w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2014 11:00
Muzyka wybitnego flecisty i dyrygenta dotarła nad Wisłę o wiele wcześniej niż on sam i doprowadziła do małej rewolucji. Zmarłego w poniedziałek Fransa Brüggena wspominali w Dwójce jego polscy współpracownicy i przyjaciele.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Frans Brüggen wydobywał z ludzi to, co najlepsze...

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2014 16:00
- Mówili o tym wszyscy członkowie zespołu, ale też odczuliśmy to bezpośrednio w kontaktach z Maestro - podkreślała Katarzyna Kasica, reżyserka filmu o Orkiestrze XVIII Wieku i jej zmarłym niedawno założycielu.
rozwiń zwiń