"Ciało pedagogiczne". Kto zrozumie nauczyciela?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2015 13:00
– W spektaklu nauczyciele proszą o dialog. Chcą, by nie tylko mówiono o nich, ale by oni sami mogli się wypowiedzieć – mówiła Justyna Wielgus z Instytutu Teatralnego.
Audio
  • Justyna Wielgus z Instytutu Teatralnego o spektaklu "Ciało pedagogiczne" (Poranek/Dwójki)
Spektakl powstał w ramach Projektu Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjnych i Szkoleń oraz Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego
Spektakl powstał w ramach Projektu Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjnych i Szkoleń oraz Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa RaszewskiegoFoto: East News/Glow Images

Premiera "Ciała pedagogicznego" w reżyserii Justyny Sobczyk odbyła się 19 marca w Warszawie. To napisany w całości i zagrany przez nauczycieli spektakl o nich samych. – Podczas jednego ze szkoleń nauczyciele powiedzieli: "mówią o nas tylko inni - może sami byśmy zrobili spektakl o sobie" – wspominała Justyna Wielgus.

Statystyczny nauczyciel jest kobietą, ma 42 lata, ukończył studia wyższe, pozostaje w związku małżeńskim i ma etat. Ale te dane to nie wszystko. Podczas trzymiesięcznych przygotowań Justyna Wielgus dowiedziała się o pracy i życiu pracowników oświaty zaskakujących rzeczy. Jedną z nich jest dziwny fakt, że młode nauczycielki... przestają mieć ciało.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Justyna Wielgus (Instytut Teatralny)

Data emisji: 20.03.2015

Godzina emisji: 8.35

Materiał wyemitowany w audycji " Poranek Dwójki".

mc/jp

Czytaj także

Na scenie nikt nie jest niepełnosprawny

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2014 11:00
– Tworzymy przede wszystkim teatr. Ta praca ma zaś wymiar terapeutyczny dzięki temu, że aktorzy robią to, co kochają, wspólnie z ludźmi, z którymi czują się najlepiej – mówiła w Dwójce Justyna Sobczyk, prowadząca Teatr 21, którego członkami są osoby z zespołem Downa i autyzmem.
rozwiń zwiń