Sztuka pod młotkiem. Opowieści Janusza Miliszkiewicza

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2014 08:55
W audycji "Wakacje z Kisielem" zapraszamy na spotkanie z dziennikarzem, kolekcjonerem, znawcą rynku antykwarycznego i prywatnych kolekcji.
Fundacja Ogród Nadziei zaprasza na licytację wszystkich chętnych
Fundacja Ogród Nadziei zaprasza na licytację wszystkich chętnychFoto: Glow Images/East News

Dla Janusza Miliszkiewicza rynek sztuki nie ma tajemnic. O inwestowaniu w dzieła artystów pisał m.in. w "Rzeczpospolitej" i w "Forbesie". Ma na koncie książki poświęcone prywatnym kolekcjom (m.in. "Polskie gniazda rodzinne", jest ponadto współautorem bestselleru "Kolekcja Porczyńskich – genialne oszustwo?"). W 2005 roku, po słynnej prowokacji z falsyfikatem dzieła Franciszka Starowieyskiego, został pozwany przez autora ekspertyzy potwierdzającej autentyczność spreparowanego obrazu.

O tym jak funkcjonuje polski rynek sztuki i czy dziś podobna prowokacja mogłaby się powieźć Janusz Miliszkiewicz opowie w audycji "Wakacje z Kisielem".

Zaprasza Jerzy Kisielewski.

4 lipca (piątek), godz. 18.00-19.00

bch/mc

Zobacz więcej na temat: Jerzy Kisielewski SZTUKA
Czytaj także

Łukasz Turski: bierzemy udział w największej rewolucji od czasów Gutenberga!

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2014 21:00
- Już wkrótce papierowe książki przestaną istnieć, Ale to wcale nie znaczy, że młodzi ludzie coraz mniej czytają... - mówił gość audycji "Piątek z Kisielem", profesor fizyki i zasłużony popularyzator nauki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przez okno z Jackiem Kuroniem. Wspomnienia prof. Marii Poprzęckiej

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2014 15:00
– Jacek Kuroń uczył historii w sposób niebanalny. Podczas końcowego egzaminu zadał mi tylko jedno pytanie: jakiego koloru brodę miał Barbarossa – mówiła w Dwójce historyk sztuki prof. Maria Poprzęcka, opowiadając o licealnych latach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Henryk Wujec: chłopski rodowód przydał mi się w opozycji

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2014 17:00
"Jak się nie uspokoisz, to wrócisz do pasania krów" - usłyszał gość Jerzego Kisielewskiego od oficera SB, gdy jako student organizował otwarte dyskusje, w których udział brali księża i marksiści. Jak przyznał w Dwójce, to doświadczenie ukształtowało jego stosunek do systemu komunistycznego.
rozwiń zwiń