W audycji "Świat na scenie, czyli o dramaturgii współczesnej" Iwona Malinowska i Janusz Majcherek wspólnie z gościem - Michałem Sobelmanem, tłumaczem sztuk Savyon Liebrecht - przyglądali się tomowi "Rzecz o banalności miłości i inne sztuki”. Z pięciu sztuk Savyon Liebrecht przybliżą słuchaczom dwie.
Dramat psychologiczny "Sonia Muszkat” jest opowieścią o żydowskiej rodzinie, która kryje się we własnym domu i próbuje przetrwać wojnę. Pod wpływem nieznanej dotąd tym ludziom niedoli, łącznie z głodem i strachem, wychodzą na jaw długo skrywane niechęci. Znajomy rodziny, adwokat, przysyła im pomoc – młodą, nieświadomą niebezpieczeństw życia chrześcijankę imieniem Sonia. Ich roszczeniowa postawa wobec dziewczyny każe zapomnieć o tym, że właściwie to ich dotykają prześladowania.
Bohaterami dramatu "Rzecz o banalności miłości” jest z kolei dwoje słynnych myślicieli – Hanna Arendt i Martin Heidegger. Ich pierwsze spotkanie miało miejsce w roku 1924, kiedy na uniwersytet we Fryburgu, gdzie Heidegger wykładał, wstąpiła właśnie Hanna Arendt. Przez parę lat byli w sobie nawzajem zakochani, potem zaś połączyła ich przyjaźń, która – mimo przepaści dzielącej ich w czasie II wojny światowej – przetrwała do śmierci Hanny Arendt w roku 1975. Dramat pyta o odpowiedzialność niemieckiego myśliciela za poczynania hitlerowców, do których, wstępując do partii, dołączył. Każe również zastanowić się, jak polityka, a także i filozofia, wpływa na życie.