Michał Szlaga. Zdjęcia jak dokument rzeczywistości

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2019 15:51
Gościem "Poranka Dwójki" będzie wybitny artysta fotograf, który opowie o wystawie swoich prac na Placu Defilad w Warszawie.
Plakat wydarzenia
Plakat wydarzeniaFoto: materiały prom.

Mówi, że gdziekolwiek nie zwróci obiektywu "i tak zawsze wyjdzie mu Polska". Niemal od początku swojej kariery dokumentuje polską rzeczywistość. Jego fotografia reportażowa i portretowa jest bezcennym dokumentem zachodzących w kraju przemian. Na niedawną autorską wystawę "Fotografowałem polskiego króla" wybrał fotografie towarzyszące problemom polskiej transformacji.

Tym razem - w piątek (2.08) - Michał Szlaga pokaże swoje prace w Warszawie, na Placu Defilad w ramach cyklu "Fotokoncerty", czyli wizualno-muzycznej opowieści o Polsce ostatnich 30 lat. Pokazowi towarzyszyć będzie muzyka grana na żywo. Za stronę muzyczną odpowiada Mikołaj Trzaska oraz Adam Witkowski.

Początek rozmowy z artystą fotografem o godz. 8.30 (transmisja wideo).

Ponadto w audycji:

  • Marcin Jacobson opowie o Sopot Molo Jazz Festiwal;
  • relacja z Festiwalu Era Nowe Horyzonty;
  • zaproszenie na Hel, gdzie w najbliższą sobotę czeka na Państwa wiele wyjątkowych spotkań w ramach naszej akcji "Dwójka na miejscu – Znaki Niepodległej. Ostatnie lato '39".

Nie zabraknie też stałych punktów programu, konkursów: "Płyta tygodnia" oraz "Pocztówka z wakacji".

***

Na audycję "Poranek Dwójki" w piątek (2.08) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Tomasz Obertyn.

pg/mko

Zobacz więcej na temat: fotografia
Czytaj także

Jacek Maria Stokłosa: cała ludzkość robi dziś zdjęcia

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2019 17:50
- Wszyscy dziś fotografują. Czegoś takiego nigdy dotąd nie było i jako profesjonaly fotograf powinienem zabrać głos w ten sprawie. Dlatego zrobiłem wystawę zatutułowaną "Faceook. Jacek Maria Stokłosa. Kraków". Także dlatego, że od kilku lat dokumentuję to, co się dzieje wokół mnie i zamieszczam zdjęcia na portalu społecznościowym – mówił w Dwójce ceniony artysta fotografik.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ścieżkami mistrza Bharaty". Sztuki performatywne południowych Indii i Himalajów Ladakhu

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 10:19
- Pasja związana ze sztukami performatywnymi Indii pochłonęła mnie w 1983 roku. Od tego czasu dość regularnie prowadziłem penetracje badawcze w południowych Indiach, a potem w Himalajach indyjskich. Ta wystawa zbiera fotogramy i zdjęcia z obu tych rejonów. Są przede wszystkim autorstwa Elżbiety, ja czuję się tu trochę dopisany - mówił w Dwójce Krzysztof Renik, współautor wystawy "Ścieżkami mistrza Bharaty".
rozwiń zwiń