Uciec na wieś? "Nie rzuca się wszystkiego z dnia na dzień"

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2018 10:00
- Życia nie zmienia się ot tak, że pakujesz się i wyjeżdżasz na wieś. Trzeba wymyślić, co się będzie robiło, gdzie mieszkało i zgromadzić środki. To podstawa – mówiła w Dwójce Natalia Sosin-Krosnowska, autorka książki "Cisza i spokój".
Audio
  • Rozmowa z Natalią Sosin-Krosnowską, autorką książki "Cisza i spokój" (Poranek Dwójki)
Okładka książki
Okładka książkiFoto: mat. promocyjne

krótka 1200.jpg
"Krótka wymiana ognia". Starość jako punkt widokowy

Hałas, smog, zabójcze tempo życia. Brak czasu na oddech, książkę i rozmowę z przyjaciółmi, a poranny budzik znów przypomina, że kolejny dzień pracy już się zaczął. A gdyby tak rzucić to wszystko i uciec na wieś? "Cisza i spokój" jest opowieścią o ludziach, którzy nie bali się zaryzykować i spełnić marzenie o życiu daleko od miasta. To także zbiór porad, jakie daliby ludziom marzącym o podobnej zmianie.

- Nie ma się co wstydzić tego, że tęsknimy za wsią. W jakimś sensie wszyscy z niej jesteśmy, mamy lub mieliśmy tam rodzinę. W każdym z nas tkwi potrzeba kontaktu z naturą i pielęgnujemy w sobie wspomnienia beztroskiego czasu wakacji z dzieciństwa. Tęsknimy za wolnością, której dzisiaj w miastach my i nasze dzieci nie mamy – powiedziała autorka książki.

Natalia Sosin-Krosnowska rozmawiała z blisko setką ludzi, którzy wybrali wieś. Zapytała ich, jak szukać domu. Czy można tak po prostu kupić sobie ziemię? Ile potrzeba na to wszystko pieniędzy i z czego się utrzymać na wsi? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Rozmawiała: Katarzyna Hagmajer-Kwiatek

Gość: Natalia Sosin-Krosnowska (autorka książki "Cisza i spokój")

Data emisji: 25.07.2018

Godzina emisji: 8.50

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mko/jp

Czytaj także

"Powieść jest gatunkiem samożywnym"

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2018 15:11
- Ona nie tylko pasożytuje na naszych głowach, ale także pasożytuje na samej sobie - mówił o powieści, jej dialogicznej, intertekstualnej formule, Jan Gondowicz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Rówieśnica XX wieku". Pierwsza biografia Danuty Szaflarskiej

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2018 18:30
- Śledząc dzieje jej życia, chciałem przyjrzeć się też historii XX wieku - mówił Gabriel Michalik, autor nowo wydanej książki "Danuta Szaflarska. Jej czas".
rozwiń zwiń