Polska Niepodległa w Polskim Radiu. "Aktualności i skarby z archiwum"

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 16:00
- Ta przestrzeń łączy zarówno to, co dzisiaj tworzymy w każdym z programów, jak i to, co znajdowało się w archiwum, a co wydobywamy na światło dzienne - podkreślała Małgorzata Zalewska, sekretarz Programu 2 Polskiego Radia, opowiadając o serwisie specjalnym Niepodlegla.polskieradio.pl.
Audio
  • O serwisie specjalnym Niepodlegla.polskieradio.pl z Małgorzatą Zalewską rozmawia Paweł Siwek (Poranek Dwójki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Wikipedia/domena publiczna

łazienki krolewskie dwójka 1200.jpg
Dwójka na miejscu - znaki Niepodległej

- Strona Niepodlegla.polskieradio.pl jest bardzo różnorodna: zawiera nagrania audycji, teksty pisane specjalne dla tej strony, galerie zdjęć dotyczące poszczególnych tematów i filmy. Jednocześnie stanowi graficznie ładny, bardzo przejrzysty i dobrze zorganizowany system: audycje są wydzielone i przydzielone do każdego z programów, mamy szczególnego rodzaju kalendarium - tłumaczyła Małgorzata Zalewska.

Szefowa radiowego zespołu, który przygotował serwis Niepodlegla.polskieradio.pl, mówiła również o zaangażowaniu w powstanie serwisu Portalu Polskieradio.pl i Archiwum Polskiego Radia. W rozmowie w "Poranku Dwójki" nie mogło oczywiście zabraknąć akcentów Dwójkowych. - Nasz program ma bardzo dużo propozycji. Serwis zawiera takie nasze audycje jak "Ku niepodległej" (nadawane już od września ubiegłego roku), "Szlakiem rezydencji i warowni dawnej Rzeczypospolitej", "Album polski", "Sto lat muzyki polskiej""Wielkie dramaty stulecia" i oczywiście "Dwójka na miejscu – Znaki niepodległej" - wyliczała Małgorzata Zalewska.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Małgorzata Zalewska (sekretarz Programu 2 Polskiego Radia, szefowa zespołu, który przygotował serwis Niepodlegla.polskieradio.pl)

Data emisji: 26.07.2018

Godzina emisji: 9.30

Materiał został wyemitowany w audycji Poranek Dwójki.

jp/pg

Czytaj także

Sopot: miasto jazzu, literatury i eks-warszawiaków

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2018 16:00
- Zakończenie drugiej wojny światowej oznaczało dla miasta całkowitą wymianę społeczności. Przybyło tu wielu ludzi z Kresów, ale też ze zniszczonej Warszawy – mówiła w Dwójce Karolina Babicz-Kaczmarek, dyrektorka Muzeum Sopotu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gdynia: symbol spełnionego marzenia o niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2018 17:00
- Koncepcje, które legły u podstaw powstania Gdyni narodziły się w pierwszej połowie lat 20. ubiegłego wieku, ale dopiero późniejsze decyzje Eugeniusza Kwiatkowskiego doprowadziły do zbudowania portu i miasta na wielką skalę – mówił w Dwójce prof. Tadeusz Stegner.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kraków. "Tu się po prostu przyjemnie żyje"

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2018 16:43
- Oczywiście jest i mnóstwo wad, ale to czyni to miasto tak ukochanym. Nie jest tu idealnie - mówiła w krakowskiej odsłonie audycji "Dwójka na miejscu - Znaki Niepodległej" pisarka Gaja Grzegorzewska.
rozwiń zwiń